استان یزد را به نگین استفاده از انرژی های خورشیدی در کشور تبدیل می کنیم

مدیر عامل شرکت دادمان در پارک علم و فناوری یزد می گوید: تمام مشترکان صنعتی ، مسکونی و کارخانه ها این پتانسیل را دارند که از فضاهای خالی و بلا استفاده خود به عنوان نیروگاه خورشیدی استفاده نموده و منبع درآمد مجزا از درآمد اصلی خود ایجاد کنند.
“علیرضا داد” با بیان اینکه شرکت دادمان یزد از سال ۱۳۹۳ در زمینه انرژی های تجدید پذیر و پاک، به ویژه انرژی خورشیدی فعال است، گفت: استفاده از انرژی های پاک در دنیا یک امر بسیار رایج است و در کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری های هنگفتی در این زمینه صورت می گیرد.
وی با اشاره به پتانسیل بالای کشور ایران در زمینه این انرژی ها، گفت: 20 درصد وسعت ایران را صحراها و بیابان ها تشکیل می دهند که اگر ما بتوانیم تنها ۲ درصد این بیابان ها را به نیروگاههای خورشیدی تبدیل کنیم، قادر خواهیم بود برق کل کشور را بدون نیاز به انرژی های دیگر، تامین کنیم.
“داد” با بیان اینکه استان یزد نیز به دلیل داشتن 330 روز آفتابی در سال، نگین استفاده از انرژی های خورشیدی در کشور و یکی از مکان های بسیار ممتاز در دنیا در این زمینه است، گفت: اگر شرایطی فراهم شود که همه واحدهای مسکونی و صنعتی نیروگاه های خورشیدی را نصب کنند، مشکلات بسیار کمتری در زمینه تامین برق در سال‌های آتی خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت دادمان یزد که روز یکشنبه 21 شهریور 1400 میهمان فرش قرمز برنامه تلویزیونی «و اما امشب» بود، افزود: دولت با توجه به بالارفتن سالیانه مصرف برق مجبور است سرمایه‌گذاری بسیار هنگفتی در زمینه تولید برق داشته باشد و به همین دلیل، وزارت نیرو برای افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند، شرایط ویژه ای را فراهم کرده است.
او گفت: دارندگان نیروگاه های خورشیدی طی قراردادی با وزارت نیرو، برق تولیدی خود را به مدت ۲۰ سال به صورت تضمین شده با قیمتی حدود 12 برابر قیمت فروش به مشترکین، به دولت می فروشند که پروژه ای سودآور است.
“داد” با اشاره به اینکه تمام مشترکان صنعتی ، مسکونی و کارخانه ها این پتانسیل را دارند که از فضاهای خالی و بلا استفاده خود به عنوان نیروگاه خورشیدی استفاده نموده و منبع درآمد مجزا از درآمد اصلی خود ایجاد کنند، گفت: شرکت دادمان در این فرآیند از مرحله مشاوره، اخذ مجوز، تامین تجهیزات، تدوین طرح توجیهی فنی و اقتصادی تا نصب و راه اندازی نیروگاه و سرویس و نگهداری در خدمت متقاضیان است.
وی از موفقیت شرکت دادمان در اخذ نمایندگی انحصاری برند سانتک، یکی از ده برند برتر تولید کننده پنل دنیا خبر داد و گفت: تمام تلاش ما این است که در پروژه‌های خود از بهترین تجهیزات داخلی و خارجی استفاده کنیم.