اختصاص وجوه حمایتی برای سومین دوره طرح آموزش و توانمندسازی صدف

روز شنبه دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ موافقت نامه تخصیص و اعطای وجوه حمایتی برای اجرای سومین دوره طرح آموزش و توانمندسازی صدف در استان یزد میان پارک علم و فناوری یزد، پارک فناوری پردیس و شرکت تعاونی دانش بنیان شتابدهنده نوآوری پیشگامان کویر، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مدیرکل ترویج و توسعه خوشه های نوآوری پارک پردیس، هدف این طرح را آموزش و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی دانشی با تمرکز بر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به آنها برای ورود به بازار کار دانست و گفت:سعی داریم که حداکثر ورودی را داشته باشیم و از مجموعه‌های مجری و تسهیلگر این طرح می خواهیم در زمینه اتصال دانشجویان به شرکتها به عنوان کارآموز یا استخدام یا ورود به عرصه های شتاب دهی، جدی تر عمل کنند.

جباری پور درصد بالایی از موفقیت دانشجویان در آینده را در گرو داشتن ارتباطات و فعالیت‌های حوزه نرم دانست که متاسفانه دانشگاههای کشور این مهارتها را به دانشجویان آموزش نمی‌دهند و تلاش می کنیم این نقیصه جبران شود.

لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، ضمن اعلام آمادگی پارک برای تسهیلگری برگزاری این دوره، پیشنهاد کرد: یک پروفایل دائمی برای شرکت‌کنندگان به منظور رصد آن ها حتی بعد از اتمام دوره ایجاد شود.

شکوهی معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز با تاکید بر لزوم حضور مشاورین فردی برای شرکت کنندگان این دوره توصیه کرد: ساختار امتیازی برای شرکت کنندگان طراحی شود تا هر کس توان پرداخت هزینه شرکت در این دوره‌ها را نداشت، با فعالیت در اکوسیستم، امتیاز کسب کرده و هزینه را تامین کند.

میرجلیلی، مسئول برگزاری طرح صدف در استان یزد هم گفت: تاکنون ۴۰۰ نفر پیش ثبت نام و ۷۰ نفر ثبت نام قطعی کرده اند و پیش بینی ما ثبت نام ۲۰۰ نفر در نهایت است.

وی از برنامه ریزی برای برگزاری ۸۰ ساعت کارگاه آموزشی و نشست های تخصصی با حضور اساتید برجسته و کارآفرینان برتر یزدی خبر داد و گفت: در اجرای این طرح در یزد، اساتید برجسته ای چون مدیر مجموعه شاتل،مدیر منابع انسانی همکاران سیستم و علی بابا و مشاور نوآوری فناپ حضور خواهند داشت.

گفتنی است در این موافقت نامه علاوه بر پارک پردیس،پارک علم و فناوری یزد به عنوان نهاد تسهیل گر، شتابدهنده پیشگامان به عنوان مجری طرح و مدیرکل ترویج و توسعه خوشه های نوآوری پارک پردیس به عنوان ناظر قرارداد حضور داشته و به انجام اموری متعهد شده اند.

سومین دوره طرح توانمندسازی صدف با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس و با تسهیلگری پارک علم و فناوری یزد و همکاری شتابدهنده پیشگامان در استان یزد، بهمن و اسفند سال جاری با ظرفیت ۲۰۰ نفر برگزار می‌شود.