آغاز عملیات اجرایی ساختمان پایلوت فناوری در طرح جامع پارک یزد توسط استاندار

در مراسم افتتاح نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد که روز سه شنبه 18 آذر 99 با حضور استاندار یزد و جمعی از مسوولین استانی به صورت مجازی برگزار شد، کلنگ آغاز عملیات ساخت پایلوت فناوری در طرح جامع پارک یزد به دستور استاندار به زمین زده شد.
محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه اجرای طرح جامع پارک یزد سال ها به دلیل چالش ها و مشکلاتی که وجود داشت به تعویق افتاده بود، گفت: خوشبختانه امروز این کار با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته و همدلی و صدور مجوزهای مربوطه به سرانجام رسیده و اجرای آن با عملیات ساختمان پایلوت فناوری در این اراضی آغاز می شود.
وی افزود: انشالله بتوانیم در یک زمان بندی مناسب با کسب حمایت های لازم از محل اعتبارات کشوری و استانی و مشارکت بخش خصوصی و شرکت های فناور، طرح جامع را به سرانجام مطلوب برسانیم.
استاندار یزد ابراز امیدواری کرد: اجرای این پروژه در طرح جامع، سرآغاز اقدامات و فعالیت‌های بسیار در راستای استقرار شرکت های فناور و توسعه حوزه علم و فناوری استان باشد
محمد مهدی لطفی، رئیس پارک یزد در این مراسم، با بیان اینکه امسال با حمایت های صورت گرفته قرارداد واگذاری اراضی طرح جامع پارک یزد تمدید شد، گفت: از همان زمان مجموعه ای از فرآینده را آغاز کردیم تا بتوانیم به مرحله‌ای برسانیم که شرکت های دانش بنیان و فناور بتوانند در آن مستقر شوند.
وی با اشاره به اینکه مجموعه ای از شرکت ها هستند که با توجه به نوع فعالیت خود، نیاز به فضاهای کارگاهی و تولیدی دارند، گفت: این شرکت ها در حال حاضر در فضاهای استیجاری سطح شهر مستقر هستند که قطعاً مسائل و مشکلات زیادی برای آنها به همراه دارد.
رئیس پارک علم و فناوری یزد افزود: به همین دلیل ضرورت ایجاد یک پایلوت فناوری در مجموعه طرح جامع احساس می شد که با تخصیص اعتبارات انشاالله تا اوایل تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.