در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان از پژوهشگران و فناوران برتر استان یزد تقدیر به عمل آمد که سمیه فاضل نجف آبادی مدیر عامل شرکت آینده پژوهی سمن یاران یزد رتبه سوم را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، سمیه فاضل نجف آبادی درباره فعالیت های شرکت آینده ‌پژوهی سمن‌یاران یزد گفت: این شرکت با هدف ارائه‌ خدمات مشاوره‌ ای، آموزشی و پژوهشی به سمن‌های (سازمان‌های مردم نهاد) موجود و نوپا که در صدد ارائه خدمت به جامعه هستند، تشکیل شده است.
وی ادامه داد: مشاوره، تشکیل سمن‌ها، عضوگیری، ارتباط با سایر سمن‌ها، برآورد هزینه‌ها و مشخص کردن حوزه فعالیت از جمله خدماتی است که این شرکت به سمن ها می دهد.
فاضل نجف آبادی با اشاره به تلاش ها برای رسیدن به اهداف مجموعه گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف، اجرای طرح‌های پژوهشی متعدد و انعقاد و اجرای چندین قرارداد مشاوره ‌ای از جمله فعالیت ها برای رسیدن به هدف اصلی مجموعه که ارتقا سمن ها است، بوده است.
مدیرعامل شرکت سمن یاران با بیان اینکه باورپذیری مؤسسات به ویژه در سال‌های اول راه‌اندازی این مؤسسات از سوی مدیران و متولیان یکی از بزرگترین مشکلات است، گفت: امیدوارم با توجه به عملکرد مناسب مؤسسات تحت نظر پارک در سالیان گذشته، روز به روز این مشکل رفع شود.
وی درباره ضرورت تاسیس این شرکت گفت: با توجه به اینکه در زمینه سازمان‌های مردم ‌نهاد (سمن‌ها) در استان مؤسسه فعالی وجود نداشت و خلا یک مؤسسه در این زمینه احساس می ‌شد، اقدام به تاسیس این شرکت کردیم.
فاضل نجف آبادی افزود: این موسسه در پاییز 1392 مورد تقدیر اداره فرهنگ و ارشاد قرار گرفت. همچنین این شرکت توانسته در زمینه‌های مختلف با ادارات و سازمان‌هایی نظیر اداره کل زندان‌های استان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، استانداری یزد، اداره کل ورزش و جوانان، سازمان صدا و سیمای استان یزد، شرکت گاز استان و … همکاری‌های مفید و اثربخشی داشته باشد.
وی با اشاره به چشم اندازهای آینده شرکت گفت: آنچه مجموعه ما به دنبال آن است، گسترش فعالیت‌های سازمان‌های مردم ‌نهاد در سطح استان یزد و همچنین ارتقاء و بهبود نگرش سازمان‌های دولتی در همکاری با سازمان‌های مردم نهاد و از طرفی ایجاد روحیه خودباوری در سازمان‌های مردم نهاد است.
فاضل نجف آبادی درخصوص کمک های پارک علم و فناوری یزد به شرکت های مستقر عنوان کرد: پارک علم و فناوری یزد به همه مؤسسات فعال از جمله مؤسسه آینده‌ پژوهی سمن ‌یاران یزد متناسب با وضعیت و نوع فعالیت ‌ها، خدمات مختلفی نظیر معافیت مالیاتی، تأمین فضا، وام و … ارایه می ‌دهد که این مؤسسه نیز از این تسهیلات در راستای وظایف و مأموریت ‌های خود استفاده کرده است.
وی با بیان تاثیرگذاری پارک علم و فناوری یزد در پیشرفت این شرکت خاطرنشان کرد: پارک در چارچوب پتانسیل‌ها، اختیارات و مقدورات خود خدمات متنوعی به مؤسسات ارایه می‌کند و شایسته است سپاسگزاری خود را از عملکرد این عزیزان اعلام کنم.
وی در پایان درباره موفقیت اخیر این شرکت در نمایشگاه فن بازار استان گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که همواره مد نظر مؤسسه ما بوده است بالا بودن سطح کیفی خدمات ارایه شده است. همچنین رضایت مشتریان یکی از مهم‌ترین اصولی است که همواره به آن پایبند بوده‌ایم و این باعث موفقیت این مؤسسه شده است.