کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات و آسیب های فضای مجازی، دوشنبه 23 مهر 97، با حضور ستوان حمامی، مسئول حوزه اجتماعی پلیس فتا، سروان محمودی، کارشناس حوزه فنی و جمعی از پرسنل پارک علم و فناوری یزد و اعضای شرکت های فناور مستقر در آن ، در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، ستوان حمامی در این کارگاه با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی اهمیت فضای مجازی کمتر از انقلاب اسلامی نیست، گفت: دغدغه کاربران، کارشناسان و عموم مردم در فضای مجازی، عدم سواد رسانه ای بین عموم مردم به ویژه والدین است.
وی در ادامه مباحثی از جمله دغدغه خانواده ها جهت استفاده فرزندان از فضای مجازی و وسایل ارتباطی، ارائه تذکراتی در حوزه بازی های آنلاین و غیر آنلاین و … را مطرح کرد و گفت: متاسفانه با کمرنگ شدن ارتباط بین والدین و فرزندان، جا برای ورود دوستان مجازی باز می شود.
سروان محمودی، کارشناس حوزه فنی نیز مباحثی از قبیل دغدغه های حریم شخصی، ارائه راهکارهایی در جهت ایمن شدن فضای مجازی افراد، بالا بردن امنیت اطلاعات سایبری خانواده و آگاهی از امنیت تلفن های همراه را مطرح نمود.
گفتنی است، کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات و آسیب های فضای مجازی، توسط پارک علم و فناوری یزد و با همکاری پلیس فتا برگزار شد.