دکتر محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی از تمامی مسئولان و کارکنان این وزارت و همچنین دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در مدت زمان تصدی این وزارت تشکر و قدردانی کرد .

به گزارش روابط عمومی پارک و به نقل از وزارت علوم، متن کامل پیام دکتر نجفی بدین شرح است :

اکنون که تقدیر، موافق تدبیر شده و هنگام وداع فرا رسیده است، بر خود فرض می دانم به مصداق «مَن لَم یشکر المخلوق لَم یشکر الخالق» مراتب سپاسگزاریم را از یکایک مدیران و کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسا و سرپرستان محترم دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری اعلام نمایم.

برای اینجانب که پرورده این نهاد علمی هستم و تعلّق خاطری دیرین به دانشگاه و دانشگاهیان دارم و نخستین تجربه‌های مدیریتی ام را در این وزارتخانه کسب کرده‌ام، بازگشتی از پس سه دهه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بسیار خاطره انگیز و سرشار از احساسات دلپذیر بود، همچون کسی که سالهای دور از خانه را به مراجعتی نامنتظر پیوند زده است. خداوند منّان را که همواره دست حمایت و هدایتش یاریگرم بوده است، برای این توفیق بزرگ سپاسگزارم.

در مدت سه ماه و اندی که از سر احساس تکلیف و ادای دین به دولت تدبیر و امید و جامعه علمی کشور، در این وزارتخانه حضور داشتم، افتخار همکاری با مدیرانی دلسوز و کارکنانی وظیفه شناس و دانشورانی فاضل را یافتم و از این رو به آینده توسعه علمی کشور بیش از پیش امیدوار شدم. ناگفته پیداست که این فراق و جدایی امری اعتباری بوده و دل و ذهن و جان من همواره در کنار همکاران و همراهان عزیزی که در این سنگر تلاش می‌کنند خواهد بود.

ضمن تشکر و قدردانی مجدد از تمامی دست اندرکاران این مجموعه بزرگ، به ویژه مدیران وزارتخانه و روسا و سرپرستان محترم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری که در طی این مدت در انجام امور از هیچ گونه مساعدت و هماهنگی دریغ نورزیدند و مرا در انجام وظیفه ای خطیر در برهه ای حسّاس یاری رساندند، از ایزد متعال برای همه مجاهدان راه علم و معرفت در کشور عزیزمان ایران، توفیق روزافزون و سرافرازی و سعادت و سلامت، مسئلت و برای وزیر محترم جدید آرزوی موفقیت و حسن عاقبت دارم.

امیدوارم همه همکاران ارجمند کاستی ها و تقصیرهای این حقیر را به دیده اغماض نگریسته، خاطره خوشی از این مدت کوتاه همکاری در ذهنشان نقش بسته باشد.

“و اخر دعوینا أن الحمد لله ربّ العالمین”

محمد علی نجفی

  • ۵ آذر, ۱۳۹۳