مدیرکل امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم در بازدید از پارک علم و فناوری یزد؛

مدیرکل امور پشتیبانی پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و هیئت همراه 11 مرداد سال جاری در پارک علم و فناوری یزد حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، جلال بختیاری با حضور در این پارک از مراکز تابعه و شرکت های مستقر بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های آنها قرار گرفت.

در جلسه ای که در حاشیه این بازدید برگزار شد تاریخچه مختصری از جشنواره ایده های برتر، گزارشی از فعالیت انجام شده و سیاست های پارک برای برگزاری یازدهیمن دوره این جشنواره ارائه گردید.

بختیاری در این نشست با اشاره به ظرفیت های انسانی غنی یزد و سابقۀ درخشان پارک علم و فناوری این استان در توسعه فناوری کشور گفت: پارک یزد مجموعه ای بی تکلف و پویا است.

وی افزود: خوشبختانه در کشور با حجم عظیمی از ایده های قابل تجاری سازی، مواجه هستیم که تنها باید به آنها میدان و فرصت عرضه داده شود.

به گفتۀ بختیاری، باید داشته های علمی خود را به محصولات ملموس و مفید برای جامعه تبدیل کنیم تا بتوانیم جایگاه اصلی مان را به دنیا به دست آوریم.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک با اشاره به محدودیت های طبیعی استان و عدم توازن میان منابع توسعه ای گفت: استان یزد توانسته با مدیریت بهینه منابع، بالاترین بهره را از منابع خود ببرد.

وی افزود: رسیدن به توسعه پایدار صرفا از راه پراختن به اقتصاد دانش بنیان و تمرکز بر توسعه فناوری است محقق خواهد شد.

پورسراجیان با اشاره به هفتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و اختراعات و تجربه استان در برگزاری آن و آسیب شناسی دوره های پیشین گفت: ترویج و تشویق خلاقیت و نوآوری، شناسایی نیروهای خلاق و ارتباط با آنها و شناسایی قابلیت های فناوری موجود در کشور از عمده اهداف برگزاری این مسابقات است.

شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست با اشاره به تاریخچه جشنواره ایده های برتر گفت: پارک علم و فناوری یزد در سال 82 وجود مرجعی برای دریافت و ساماندهی ایده ها، جهت تکمیل زنجیره ایده تا محصول را احساس کرد و بر اساس آن اقدام به طراحی و برگزاری این جشنواره نمود.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد از برگزاری هفتمین دوره مسابقات اختراعات و ابتکارات دانش آموزی در سطح ملی خبر داد و اظهار داشت: پارک علم و فناوری یزد با انعقاد تفاهم نامه ای که در سال جاری با وزارت آموزش و پرورش منعقد نموده است با همکاری آموزش و پرورش استان، دانشگاه یزد و سایر دستگاههای استان در تدارک برگزاری فاخر این مسابقات با هدف فرهنگ سازی و کشف استعدادهای کشور است.