عضو موفق مرکز نوآوری پارک یزد مطرح کرد:

مهران مرشدیان یکی از اعضای موفق مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد است که توانسته است در دو سال 90 و 91 عنوان مخترع برتر استان را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، اختراع اولین شبکه اورجینال لایسنس ضد تحریم آنتی ویروس شرکت eset، اجرای پروژه های هوشمند سازی هتل ها و طراحی قفل های دیجیتال هتلی و خانگی در استان یزد، اختراع اولین ربات معبریاب و خنثی ساز میدان های عملیاتی مین مبتنی بر پردازش تصویر و بینایی ماشین با قابلیت رصد وایرلس از جمله افتخارات این جوان یزدی است.

مهران مرشدیان در خصوص اولین اختراعش گفت: برای اولین بار روبات فروشنده هوشمندی ساختم که قابلیت چاپ رسید، کنترل ماهواره ای، باز پرداخت اسکناس، تغییر قیمت کالا، تشخیص خودکار اسکناس ها و ارزهای رایج، نصب کارت خوان، داشتن صفحه لمسی، امنیت بالا، کارکرد ساده و سخنگو را داشت.

وی ادامه داد: طرح روبات فروشنده را به مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد ارائه کردم که بودجه ای به آن اختصاص دادند و این روبات ثبت اختراع شد.

مرشدیان حضور در دوره های آموزشی مکانیک، الکترونیک و برنامه نویسی سمپاد را در ایجاد ایده اولیه برای ساخت روبات فروشنده موثر خواند و افزود: یک نمونه ساده از روبات را با هزینه شخصی ساختم که مورد استقبال و توجه مسئولان آموزش و پرورش قرار گرفت و از آنجا به پارک علم و فناوری یزد معرفی شدم.

وی اضافه کرد: در سال 91 تدریس برنامه نویسی (++VB6 , VB.net , C)، طراحی مدارهای الکترونیک، طراحی و شبیه سازی برد HSPICE، طراحی برد پروتیوس، آلتیوم دیزانیر، میکرو کنترلرهای AVR در پارک علم و فناوری یزد را شروع کردم.

مهران مرشدیان در ادامه اظهار داشت: بعد از برگزاری دوره ها شرکتی تاسیس کردم و مجوزهای رسمی برای تولید و بومی سازی لایسنس و آنتی ویروس های تحریم شده را گرفتم که منجر به تولید لایسنس اختصاصی باکیفیت شد و این محصول نمایندگی فعال در یزد، بندرعباس، کرمان، مشهد و مازندران داشت.

وی تصریح کرد: از مرداد ماه در کارخانه جهان الکترونیک در شهرک صنعتی مشغول به کار هستم و مسئولیت سرپرستی و مدیریت پروژه های IOT کارخانه را دارم.

مرشدیان گسترش زمینه های کاری در طراحی سیستم های الکترونیک هوشمند و برگزاری دوره های تخصصی الکترونیک را از برنامه های آینده خود عنوان کرد.