در نشست روسای پارکهای علم و فناوری یزد و پردیس مطرح شد

در نشستی که در حاشیه کارگاه آموزشی کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو به میزبانی پارک فناوری پردیس صورت گرفت روسای پارک علم و فناوری یزد و پردیس با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این نشست صفاری نیا ضمن بیان گزارشی از اقدامات و فعالیتهای پارک پردیس، با تاکید براین که همکاری میان پارکها و استفاده از تجربیات مختلف می تواند به توسعه پارکها در کشور شتاب داده و از تکرار اشتباهات و اتلاف منابع جلوگیری نماید، آمادگی مجموعه پردیس را برای گسترش مناسبات اعلام نمود.

داریوش پورسراجیان نیز با تشکر از میزبانی خوب پردیس از علاقه مندی پارک یزد به توسعه مناسبات با این پارک خبر داد و افزود: مسئولان استان نیز به توسعه روابط با پردیس و آشنایی با فعالیتهای این مجموعه اشتیاق دارند که در زمانی نزدیک هیاتی به ریاست استاندار از پردیس بازدید خواهند نمود.

گفتنی است، در این نشست که مدیران حوزه ارتباطات نیز حضور داشتند زمینه های انتقال تجربیات وتعمیق مناسبات به منظور افزایش آگاهی ها در حوزه پارکها و به طور کلی مقوله فناوری در کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهاد شد برنامه مشترکی به منظور تبادل تجربیات با توجه به ظرفیتهای طرفین تدوین گردد. همچنین بر اساس تجربه های طرفین مقرر گردید برای گام نخست برگزاری کارگاههای آموزشی و ارائه مشاوره های لازم جهت توسعه فناوری و پارکهای کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در دستور کار قرار گیرد .

  • ۱۵ مهر, ۱۳۹۴