محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد روز سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ با محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست رئیس پارک یزد ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با کمیته امداد، گفت: مجموعه پارک می‌تواند در قالب حمایت مالی از طرح و ایده ها، مشاوره برای ایجاد کسب و کار، ثبت ایده و اختراع، جذب در شرکت های مستقر در پارک و … از مددجویان این نهاد حمایت کند.
محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز مهمترین دغدغه این نهاد را اشتغال مددجویان عنوان کرد و گفت: در بین ۴۰ هزار نفری که تحت پوشش کمیته امداد یزد قرار دارند، دو هزار نفر دانشجو وجود دارد که بعد از فارغ التحصیلی نیاز به اشتغال دارند.
شجاعان از بودجه ۱۳۰ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال کمیته امداد یزد در سال جدید خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با انعقاد تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری یزد و کمیته امداد استان، زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان فراهم شود
قمی، معاونت اشتغال کمیته امداد نیز با بیان اینکه در حال حاضر شرکت‌هایی مانند سورنا،کویر تیوای ارشد و …. در پارک هستند که با این کمیته همکاری می کنند، گفت: شرکت هایی که یک تا پنج نفر از مددجویان کمیته را آموزش داده و به کار گیرند، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت هفت ساله دریافت می کنند.
قمی، عدم توانایی در معرفی محصولات، ثبت معنوی ایده ها و….را از مشکلات مددجویان این نهاد عنوان کرد و گفت:به طور قطع، با همکاری پارک علم و فناوری یزد این مشکلات حل خواهند شد.

  • ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹