در پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش روابط عمومی پارک و به نقل از وزارت علوم، در این گردهمایی دکتر مهدی نژاد معاون فناوری و پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر قربانی معاون وزیر و رییس همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نماینده کامستک آقای دکتر ماهسار از پاکستان و همچنین سعادتی استاندار گیلان حضور خواهند داشت.

این همایش به عنوان اولین مجمع عمومی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی با هدف تصویب اساسنامه شبکه با حضور نمایندگانی از کشورهای پاکستان، ترکیه، تونس، تانزانیا، مالزی، نیجریه، سوریه و سنگال تشکیل خواهد شد.

در این نشست علاوه بر طرح موارد مرتبط با شبکه پارکها، کارگاه آموزشی با عنوان ” نقش پارکهای علم و فناوری در توسعه اقتصادی دانش بنیان” با حضور رؤسا و معاونین پارک های علم و فناوری کشور برگزار خواهد شد.

پارک علم و فناوری گیلان در سال گذشته از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دبیرخانه و محل استقرار شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی و بعنوان کانون هماهنگی و ارتباط بین پارکهای کشورهای اسلامی معرفی و دبیرخانه مذکور با حضور پروفسور عطاءالرحمان، هماهنک کننده کل کامستک، و در دیماه 1390، افتتاح شد.

کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک ) دارای سه کمیته است که از جمله آنها کمیته علم و فناوری است که شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی به عنوان زیر مجموعه این کمیته محسوب می شود. محل دبیرخانه شبکه پارکهای علم و فناوری کشورهای اسلامی – به نشانی اینترنتی http://gstp.ir/www.instp.ir-، در ساختمان اصلی پارک علم و فناوری گیلان مستقر است.
  • ۱۲ شهریور, ۱۳۹۱