رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی در بازدید از پارک علم و فناوری یزد بیان کرد:

فرزاد حجازی؛ عضو هیات علمی و رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی در حاشیه ی بازدید از پارک علم و فناوری یزد در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزداز ظرفیت های پارک علم و فناوری یزد می گوید.

حجازی با بیان اینکه ارتباط با پارک علم و فناوری یزد از نمایشگاه اختراعات و تکنولوژی مالزی؛ MTE آغاز شد، اظهار داشت: پس از آن با توجه به تمایل مدیران مراکز رشد پارک یزد، دفتر اختراعات دانشگاه پوترا به عنوان مجری هماهنگی های لازم جهت بازدید از مراکز رشد و اختراعات این دانشگاه را انجام داد.

وی ادامه داد: در این سفر 5 روزه بازدید از تمام مراکز فناوری و نوآوری مالزی با هدف ایجاد همکاری و انتقال تجربیات صورت گرفت که منجر به انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی وابسته به دانشگاه پوترا شد.

رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه پوترا با اشاره به اینکه اولین همکاری با ایران از طریق پارک علم و فناوری یزد صورت گرفت، افزود: پیرو این تفاهم نامه، مرکز انتقال تکنولوژی تعهد داده است دوره های آموزشی تخصصی مورد نیاز پارک علم و فناوری یزد را برگزار کند.

حجازی همچنین تبادل نیروی متخصص و اساتید دانشگاهی در زمینه رشد تکنولوژی و استفاده از امکانات و آزمایشگاه های دانشگاه پوترا برای آزمایش های پیشرفته را از دیگر موارد همکاری در تفاهم نامه عنوان کرد.

وی در خصوص بازدید از پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: پارک یزد در مقایسه با دیگر مراکز فناوری داخل ایران که طرف همکاری دانشگاه پوترا هستند، محصولات قابل فروش و مورد نیاز بازار روز را تولید می کند و همچنین این محصولات دارای ویژگی های خاصی است که آنها را از نمونه خارجی آن متمایز می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه UPM مالزی ظرفیت های حوزه ICT و برق و الکترونیک پارک یزد را بسیار مناسب توصیف کرد و نوآوری در سایر رشته ها را نیز قابل توجه دانست.

حجازی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد ارتباط میان شرکت های پارک علم و فناوری یزد و مرکز نوآوری مالزی، بازار مالزی و فراهم شدن زمینه همراهی در تجاری سازی محصولات، افزود: هدف ما تنها تجاری سازی نیست، بلکه انتقال تکنولوژی و استفاده از نیروهای بومی و داخل کشور است.

  • ۸ فروردین, ۱۳۹۶