دبیر دهمین دوره جشنواره ملی ایده های برتر در جمع اصحاب رسانه خبر داد:

به گزارش روابط عمومی پارک، سید ابوالفضل شاهزاده فاضلی دبیر دهمین جشنواره ملی ایده های برتر در جمع اصحاب رسانه اظهارداشت: یکی از رسالت های پارک علم و فناوری ایجاد بسترهای مناسب جهت ایجاد تفکر و ایجاد انگیزه برای مخاطبانش است. وی ضمن اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی ایده های برتر تصریح کرد: این جشنواره با هدف تکریم اندیشه، تشویق خلاقیت و نوآوری همچنین شناسایی استعدادها و قابلیتهای موجود در کشور به منظوری برقراری ارتباط با ایده پردازان و مخترعان برگزار می شود.

وی با بیان این که این جشنواره به عنوان اولین حلقه زنجیراز ایده تا محصول است، گفت: مراسم اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی ایده های برتر 23 آذرماه جاری و هشتمین نمایشگاه ابتکارات و اختراعات 20 لغایت 22 آذرماه در محل پارک علم و فناوری یزد گشایش می یابد.

شاهزاده فاضلی با بیان این مطلب که هم اکنون ثبت ایده آغاز شده است متذکرشد: 15 آبان ماه آخرین مهلت ارسال ایده به دبیرخانه جشنواره می باشد لذا علاقه مندان می توانند جهت ثبت ایده به آدرس www.best-idea.ir اقدام نمایند. وی با اشاره به آغاز داوری ایده ها عنوان داشت: در سال جاری با توجه به کیفی سازی، ایده ها بر اساس دو معیار اصلی خلاقیت و کارآیی داوری می شوند.

دبیر دهمین دوره جشنواره ملی ایده های برتر در ادامه از دریافت بیش از 700 ایده به بیرخانه جشنواره خبرداد و خاطرنشان کرد: در مدت کم آغاز ثبت ایده تعداد ایده های ارسالی از رشد خوبی برخوردار بوده است همچنین امیدواریم در سال جاری ایده ها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند. وی با اشاره به تعداد بیش از 9 هزار و 600 ایده در نهمین جشنواره ایده های برتر در سال گذشته افزود: بیشترین ایده های ارسالی از گروه برق و کامپیوتر و کمترین ایده های ارسالی از گروه مهندسی پزشکی بود همچنین تعداد 7500 ایده از رده سنی 18 سال و 100 ایده از افراد زیر 12 سال بوده است. دبیر دهمین دوره جشنواره ملی ایده های برتر همچنین ضمنا از پذیرش ایده هایی که از ثبت اختراع آنها و یا چاپ مقاله مرتبط با آنها بیش از 2 سال نگذشته باشد خبرداد. وی اظهارداشت: سال گذشته 3 ایده برگزیده و 7 ایده برتر انتخاب شد. شاهزاده فاضلی در پایان سقف جوایز برای منتخبان جشنواره و نمایشگاه را یک میلیارد ریال اعلام کرد.

  • ۱۷ مهر, ۱۳۹۱