استاندار یزد مطرح کرد :

آیین اختتامیه هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی ، 5 آذر با حضور استاندار یزد، رئیس پارک علم و فناوری یزد ، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد و دانش آموزان مبتکر و نوآور سراسر کشور در سالن وحدت یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد ، استاندار یزد در این مراسم خلاقیت، نوآوری و ابتکار را یکی از محورهای اساسی توسعه دانست و گفت: باید عرصه خلاقیت و ابتکار را برای جوانان گسترش دهیم.

سیدمحمد میرمحمدی ، با بیان اینکه دانش آموزان سرمایه ها و آینده سازان اصلی کشور هستند که می توانند با خلاقیت، ابتکار و نوآوری خود عرصه شکوفایی را برای کشور فراهم کنند، گفت: والدین باید از فرزندان خود مراقبت کنند تا فرزندان این کشور، مسیر ابتکار و نوآوری را از دست ندهند.

وی با بیان اینکه فرزندان ما در پی نشان دادن توانمندی های خود هستند و در این میان مهم این است که چه زمینه هایی را برای آنها فرآهم کرده ایم، افزود: امیدواریم زمینه بروز ابتکارات و نوآوری جوانان کشور و تاثیر آن در سطح جهانی فراهم شود.

استاندار یزد تصریح کرد: حضور گسترده دانش آموزان در مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری، نشان از عشق و علاقه آنها به علم و فناوری دارد.

میرمحمدی ابراز امیدواری کرد: افزایش ارتباط بین دانشگاه، آموزش و پرورش و پارک های علم و فناوری به توسعه فناوری و کسب ارزش افزوده برای کشور بینجامد.

وی با طرح این پرسش که مگر جوانان کشور ما نمی توانند نیازهای دنیا را فراهم کنند و ارزش افزوده آن را به خود و کشورشان پیشکش کنند، گفت: حضور ایرانیان در هر زمینه‌ای چشمگیر و نشان از ظرفیت بالای آنها بوده است و بی‌گمان اگرکاستی ای وجود دارد، به دلیل فرآهم نبودن زیرساخت ها است.

میرمحمدی با بیان اینکه ما باید در همه عرصه ها از استعدادهای بی‌شمار فرزندان این کشور بهره بگیریم، افزود: هنرنمایی، ابتکارات و نوآوری های جوانان ما، نه تنها باید به از میان برداشته شدن مشکلات کشورمان بینجامد، بلکه می تواند زمینه رفع مشکلات جهانی را نیز فرآهم کند.

استاندار یزد ادامه داد: جوانان این کشور باید به گونه ای با علم و فناوری آشنایی داشته باشند که دیگر کشورها را نیازمند خود کنند نه اینکه خودشان نیازمند آنها باشند.

میرمحمدی در پایان سخنان خود گفت: بر خود فرض می دانم که برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و آینده سازان این کشور همه توان و کوشش خود را به کار گیرم.

گفتنی است هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی توسط پارک علم و فناوری یزد در رشته های رباتیک، هوافضا، زیست شناسی، انیمیشن سازی، اپلیکیشن سازی اندروید، شیمی و نجوم در تاریخ چهارم و پنجم آذرماه در محل دانشگاه یزد برگزار شد.