مدیرعامل شرکت کولاک گستر یزد عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت کولاک گستر یزد گفت: محصولات دانش بنیان این شرکت در افزایش راندمان و کاهش مصرف تاثیر داشته و استفاده از آنها به دلیل کم مصرف بودن و بازدهی بالا، در کاهش مصرف سوخت در سطح کلان کشور و افزایش ارز آوری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، شرکت کولاک گستر یزد در سال 1379 با موضوع تولید سیستم های سرمایشی گرمایشی و لوازم و تجهیزات سالن های پرورش طیور آغاز به کار کرد و هم اکنون بهترین و پربازده ترین سیستم های بهینه سرمایشی وگرمایشی را تولید می کند.

مدیر عامل شرکت کولاک گستر یزد در خصوص اهداف اولیه این شرکت اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دغدغه کاهش مصرف انرژی در سیستم های تولیدی مهم ترین هدفی بود که مدنظر داشتیم و با بررسی اکثر سیستم های موجود، معایب آنها را مشخص و در جهت رفع عیب آن ها برآمدیم که نهایتا به ابداع و ثبت چندین اختراع و سپس تجاری سازی محصولات ثبت اختراعی منجر شد.

سید مجتبی سیدین خراسانی ادامه داد: مهم ترین شاخص انتخاب این شرکت به عنوان فناور برتر در سال 95، استفاده از دانش روز دنیا و تجهیزات پیشرفته مطابق با استانداردهای بین المللی و ایده های فناورانه و نوآورانه به صورت مستمر بوده که در فعالیت شرکت بروز و ظهور پیدا کرد.

وی با اشاره به استقبال خوب مشتریان از سیستم های گرمایشی و سرمایشی نوآورانه و دانش بنیان این شرکت بیان کرد: در بخش سرمایشی کولرهای نوآورانه ما که با نام پدباکس و مینی هوا ساز وارد بازار شده، جایگزین بسیار خوبی برای کولرهای آبی می باشد که مصرف آب و برق را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داده و بازدهی و سرمایش را تا حد بسیار بالایی افزایش داده است و همین امر باعث استقبال زیاد از این محصول گردیده است.

سیدین خراسانی افزود: در بخش گرمایش نیز سیستم های گرمایشی با افزایش قابل ملاحظه ی سطح گرمایش و بازدهی 92% باعث کاهش بین 30 تا 50% مصرف سوخت گردیده که این امر باعث گردیده این سیستم ها نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج کشور به عنوان یک محصول با کیفیت و پربازده مورد استقبال قرار گیرد و باعث افتخار کشور شده است.

گفتنی است شرکت کولاک گستر علاوه بر اشتغال زایی برای یکصد نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم تا به حال توانسته است افتخاراتی از جمله چندین دوره تولید کننده نمونه استانی و کشوری، برنده و عنوان برتر جشنواره خوارزمی، برند برتر صادرات محصولات دانش بنیان، شرکت برگزیده روز ملی صنعت و معدن استان، تولیدکننده برتر کشور در جشنوارها و سمینارهای کشوری را کسب کرده و تاییدیه سازمان های بهینه سازی سوخت و گسترش و نو سازی صنایع ایران را به دست آورد.