نشست هم اندیشی” عمان و فرصت های پیش رو” توسط کارگروه تعاملات بین الملل پارک علم و فناوری یزد و با همکاری دفتر مبادلات فناوری ایران و عمان، پنج شنبه 11 بهمن 97 با حضور محمد قویدل، مدیر امور بین الملل پارک یزد، محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و جمعی از مدیران شرکت های فناور، در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که با هدف آشنایی شرکت های فناور و سایر علاقه مندان با مزایای کشور عمان جهت گسترش کسب و کار و معرفی دفاتر مبادلات فناوری برگزار شد، قویدل، مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد، ضمن بیان اهداف و عملکرد دفاتر مبادلات فناوری و تجربه موفق راه اندازی دفتر گرجستان در ارائه خدمات به شرکت ها، اظهار داشت: راه اندازی دفتر مبادلات فناوری ایران و عمان کار بسیار با اهمیتی است و پارک علم و فناوری یزد در راستای ایجاد ارتباط، گسترش بازار و کسب و کار شرکت های فناور، حمایت های قابل توجهی را از طریق این دفاتر از آن ها خواهد داشت.
جواد میرگلوی بیات، دارنده دکترای مطالعات بین الملل دانشگاه تهران نیز در این نشست ضمن معرفی کشور عمان، فرصت ها و چالش های اقتصادی و سیاسی آن، راهکارهای ایجاد و توسعه مراودات با این کشور را توضیح داد. در ادامه نیز گلزار مقدم، از فعالین اقتصادی در عمان، شرایط واقعی این کشور را جهت گسترش بازار و راه اندازی کسب و کار تشریح کرد.
گفتنی است،کفیری، مدیرعامل شرکت حامی نگار نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد، خدمات قابل ارائه توسط دفتر مبادلات ایران و عمان را به متقاضیان معرفی نموده و در مورد برنامه های آتی از جمله تور فناوریcomex-2019 توضیحاتی ارائه نمود.