نشست نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری با مسئولین پارک علم و فناوری یزد روز دوشنبه 3 دی 97، با حضور احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک، محمد قویدل، مدیر امور بین الملل، محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و جمعی از نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری و مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در پارک یزد، در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست، احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، با بیان کلیاتی از فعالیت های پارک به معرفی نهادهای آن پرداخت و پارک را محل مناسبی برای جذب سرمایه ها دانست.
در ادامه شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک یزد با بیان اینکه مسئله علم و فناوری تنها مسئله ی “پارک” نیست و همه ی سازمان ها باید درگیر این مسئله باشند، گفت: ایجاد زیرساخت و تامین بودجه دو مسئله ی بسیار مهم در این حوزه هستند و باید به شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری کمک شود.
محمد قویدل، مدیر امور بین الملل پارک یزد نیز ضمن عرض خیرمقدم به نمایندگان سازمان ها و اصحاب سرمایه گذاری و اقتصادی استان، گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری یزد از ابتدای تاسیس تاکنون ارائه کرد.
نورالدینی، یکی از نمایندگان مرکز خدمات سرمایه گذاری نیز مهم ترین مسئولیت پارک علم و فناوری و برنامه ریزان حوزه علم و دانش را ایجاد یک گفتمان مشترک در این حوزه برای عامه مردم دانست و افزود: باید بتوانیم از این طریق، چالش های استان را حل نموده و انسجام ایجاد کنیم.
محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد نیز گزارشی از فعالیت های این صندوق به شرکت های فناور ارائه نموده و خواستار جذب سرمایه گذار جهت کمک به شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد شد.
گفتنی است مرکز خدمات سرمایه گذاری از سال 89 در استان ایجاد و در سه حوزه قبل از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی شامل اطلاع رسانی و ارائه مشورت های لازم به سرمایه گذاران، هماهنگی و پشتیبانی لازم برای اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران داخلی و خارجی از دستگاه‌های ذی‌ربط و… ، پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی شامل رفع مشکلات سرمایه گذاران پس از اخذ مجوز از طریق ایجاد هماهنگی با دستگاه های ذی‌ربط، بهره گیری از حمایت های استاندار در جهت مشکلات موجود در دستگاه‌های اجرایی و امور اجرایی و محتوایی شامل شناسایی و گردآوری فرصت های سرمایه گذاری استان، تهیه کتاب راهنمای سرمایه گذاری استان ، برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه های مرتبط با سرمایه گذاری و فرهنگ سازی و مساعد نمودن فضای سرمایه گذاری در استان و … فعالیت می کند.