نشست شرکت های منتخب حوزه فناوری های نرم پارک علم و فناوری یزد، با سیدمحمدحسین سجادی نیری؛ دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عصر یکشنبه 31 اردیبهشت 96،در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان یزد، در این جلسه شرکت های فناور منتخب مستقر در پارک علم و فناوری یزد ضمن ارائه طرح ها و محصولات خود، به ارائه مسائل و دغدغه های خود پرداختند که پایین بودن میزان سرمایه در گردش و مشکلات نقل و انتقال ارز در مبادلات بین المللی از جمله مهمترین این مشکلات بود.
سجادی نیری ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد در حوزه نرم به برخی اقدامات ستاد اشاره نمود و گفت: امیدواریم در حمایت از شرکت های فناور فعال در حوزه نرم در سال جاری طرح لیزینگ فناوری به سرانجام برسد.
معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد در ادامه این جلسه با اشاره به تفاهم نامه ی منعقده ستاد فناوری های نرم و هویت ساز با مرکز انیمیشن، به ارائه گزارشی از عملکرد مرکز انیمیشن و هنرهای دیجیتال پرداخت و از پیشرفت کار این مجموعه در دو فاز جدید ایجاد زیر ساخت های سخت افزاری و واگذاری مدیریت آن به اشخاص حقوقی برای راهبری این مرکز به صورت خصوصی خبر داد و آن را مدلی جدید در مدیریت مراکز توسعه فناوری دانست.
شهرام شکوهی گفت: با وجود کمبود منابع مالی، پیشرفت زیرساخت های مرکز، تامین کننده نیاز شرکت های فعال در این حوزه بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه فعالیت های بین المللی را نیازمند منتور هایی در قالب آموزش و مشاوره دانست و گفت پارک یزد در این زمینه، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و همکاری با شرکت های بین المللی در حوزه بازاریابی کرده است که ان شاءالله با نگاه مثبت ستاد فناوری های نرم و حمایت های آن، منجر به نتایج موفقیت آمیزی خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه شهرام شکوهی؛ معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد، مصطفی شاه نظری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان و مجید کاغذگران، مسئول امور اجرایی مرکز رشد علوم انسانی و هنر پارک یزد حضور داشتند.

  • ۲ خرداد, ۱۳۹۶