داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد با محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این دیدار که با حضور مقیمی، فرماندار اردکان، سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در دفتر نماینده اردکان انجام گرفت، ابتدا تابش با اشاره به ظرفیت های متعدد اردکان در زمینه منابع انسانی و صنایع بزگ مستقر در شهرستان خواستار فعالیت مرکز رشد در این شهرستان شد. سپس داریوش پورسراجیان ضمن تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری یزد در استان و نقش شرکت های فناور در به کار گیری نیروی تحصیلکرده و کمک به توسعه استان، گزارشی از مراکز رشد مستقر در سایر شهرستان ها و سیاست های پارک و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در راستای توسعه مراکز رشد شهرستان ها ارائه نمود.
وی اردکان را یکی از مراکز دارای پتانسیل در زمینه فعالیت مراکز رشد برشمرد و اضافه کرد: در صورت همراهی و حمایت از برنامه های توسعه مراکز، این مرکز راه اندازی و با عملکرد مناسب می تواند نقش بسزایی در توسعه شهرستان و استان ایفا نماید.
فرماندار اردکان نیز در خصوص اهمیت فعال شدن مرکز رشد در اردکان نکاتی را متذکر شد و اعلام آمادگی نمود در جهت راه اندازی مرکز، نهایت همکاری را خواهد نمود.
سپهر نیز آمادگی صندوق را برای حمایت از طرح های فناورانه اعلام و گزارشی از سایر حمایت ها ارایه نمود.
در ادامه پورسراجیان خواستار حمایت های بیشتر قانونی و مالی از پارک های کشور به منظور توسعه فناوری شد که در این خصوص تابش قول پیگیری داد.

  • ۲۸ مهر, ۱۳۹۷