نشست تبیین طرح کارورزی و طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما، یکشنبه 16 دی 97 با حضور فلاحتی، نماینده واحد اشتغال اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان یزد، ویژه شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در پارک یزد حضور داشتند، فلاحتی با بیان اینکه در سال 96 دولت در برنامه اشتغالی که برای کشور اعلام کرد سه برنامه در حوزه طراحی مشوق داشته است، گفت: این طرح ها شامل طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما و طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی است.
وی افزود: در طرح کارورزی، سهم استان 3200 نفر است که در سال 97 دانش آموختگان دانشگاهی می توانند به مدت 4 تا 6 ماه در این طرح شرکت کنند.
فلاحتی با اشاره به اینکه طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما از مرداد ماه امسال ابلاغ شده است، گفت: سهمیه این بیمه برای استان 6400 نفر است و برای مقاطع لیسانس به بالا و تحت شرایط تعریف شده ای انجام می شود.
گفتنی است، پس از ارائه توضیحات کامل از سوی نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در پارک یزد سوالات خود را در این حوزه مطرح کردند.
لازم به ذکر است، این نشست توسط پارک علم و فناوری یزد و جهت آشنایی شرکت های مستقر با طرح های دولت در زمینه توسعه اشتغال پایدار برگزار گردید.