داریوش پورسراجیان در چهاردهمین نشست شورای نمایندگان با هیات رئیسه پارک:

چهاردهمین نشست شورای نمایندگان موسسات فناور با هیات رئیسه پارک، 9 خرداد 95 در دفتر داریوش پورسراجیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که با حضور داریوش پورسراجیان، رئیس پارک، احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک، سید محمد خامسی، مدیر روابط عمومی و نمایندگان شرکت ها تشکیل شد، مسائل مربوط به مالیات و ارزیابی شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه محمد پورشمس، یکی از نمایندگان شرکت های مستقر، با اشاره به مصوبه هیات وزیران در پایان سال 95 در زمینه معافیت مالیاتی شرکت های مستقر در پارک، اظهار داشت: خوشبختانه با ابلاغ این مصوبه تقریبا مسائل مربوط به مالیات حل شده است و در حال حاضر تنها عملکرد هماهنگ شرکت ها در اجرایی شدن این مصوبه اهمیت دارد.

وی با تاکید بر اهمیت آگاهی شرکت ها از محورهای کلان، برنامه ها و سیاست های بخش های مختلف پارک در سال 95 گفت: در خواستی که از هیات رئیسه پارک داریم این است که این برنامه ها را استخراج کرده و در جلسه ای به اطلاع مدیران عامل شرکت های مستقر برساند.

علیرضا فرخ نیا، یکی دیگر از نمایندگان شرکت ها، با اشاره به ارزیابی شرکت ها در سال گذشته و اعلام نتایج آن، گفت: بهتر است هر شرکت نسبت به نتایج ارزیابی خود در سال های مختلف سنجیده شود تا از این طریق ضعف های آن مشخص گردد.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، در این نشست با تاکید برقانونی عمل کردن شرکت ها گفت: رعایت مر قانون و حرکت بر اساس آن وظیفه همه است و شرکت ها نیز برای احقاق حقوق خود باید از کانال­های قانونی و با مستندات لازم و کافی عمل نمایند.

وی با اشاره به لزوم انجام ارزیابی توسط پارک، گفت: ارزیابی شرکت ها امری لازم و مهم است و شناخت هیات رئیسه پارک از شرکت ها و تدوین سیاست های کلی، از دل همین ارزیابی ها به دست می آید.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست با بیان اینکه سه نیروی متخصص پارک به مدت چند ماه تمام وقت درگیر ارزیابی شرکت ها بوده اند، گفت: برای تصویب آیین نامه ارزیابی ، 30 جلسه تشکیل شده است که در چندین جلسه از آن، نمایندگان شرکت ها حضور داشته اند که نشان دهنده تعامل پارک با شرکت های مستقر در آن است .

وی افزود: شرکت ها می توانند اصلاحاتی که در زمینه آیین نامه ارزیابی مد نظر دارند، به صورت مکتوب ارائه کنند تا در صورت لزوم در آیین نامه سال آینده لحاظ شود.