در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان، از پژوهشگران و فناوران برتر تقدیر به عمل آمد که حمیدرضا جعفریان مقدم مدیر عامل شرکت پویش داده نوین توانست رتبه اول شرکت های دانش بنیان و فناور استان را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، حمیدرضا جفریان مقدم با اشاره به شکل گیری شرکت گفت: شرکت پویش داده نوین در سال 1384 با فعالیت در حوزه تولید نرم افزار های سیستمی و امنیت شبکه فعال کار خود را آغاز کرد و هم اکنون با 12 سال سابقه با تکیه بر دارایی غنی فنی و سازمانی خود در حوزه رایانش ابری به فعالیت خود ادامه می دهد و موفق شده اولین سامانه ایرانی مجازی سازی سرورها به نام PVM و اولین سامانه ایرانی رایانش ابری به نام PVM Cloud را تولید و عرضه نماید.
وی درباره محصولات شرکت گفت: محصولات شرکت در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات قراردارند که عامه مردم به صورت غیر مستقیم با آن در ارتباط هستند. این حوزه دارای اهمیت بسیار زیادی از نظر مباحث امنیتی است که پویش داده نوین با سابقه امنیتی خود تمامی تلاش خود را در جهت افزایش امنیت و استقلال در حوزه زیرساخت در کشور به کار بسته است.
مدیرعامل شرکت پویش داده نوین درباره اهداف شرکت گفت: دستیابی به جایگاه برتر و تأثیرگذار در عرصه صنعت نرم‌افزار، دستیابی به محصولی زیرساختی، استراتژیک و قابل رقابت در سطح کشوری و جهانی، تلاش در جهت کارآفرینی و ایجاد اشتغال قشر تحصیل کرده، تلاش در جهت کاربردی نمودن قابلیت‌های فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف کسب و کار، همکاری با مراکز پژوهشی و تحقیقاتی به منظور تبادل تجربیات و افزایش توان فنی از عمده اهداف این شرکت است.
وی بیان اینکه در زمینه رایانش ابری فعالیت داریم، افزود: این شرکت توانسته جهت رفع نیازهای زیرساختی کشور در حوزه رایانش ابری اولین سامانه ایرانی مجازی سازی سرورها به نام PVM و PMD Desktop را تولید نماید. همچنین مجازی سازی، فناوری عمده و پایۀ رایانش ابری است.
جعفریان ادامه داد: مجازی سازی امکان استفاده از چندین سیستم عامل مختلف و مستقل، به صورت همزمان، بر روی یک سخت افزار یا سرور را فراهم می کند. همچنین کاهش هزینه ها، چه در حوزه انرژی و چه در حوزه خرید سخت افزار، حفاظت از مهمترین دارایی سازمان ها یعنی اطلاعات، پیاده سازی ملزومات پدافند غیر عامل و افزایش امنیت از عمده PVM برای سازمان ها است.
وی به ادامه به معرفی محصولات شرکت پرداخت و گفت: از دیگر محصولات شرکت میز کار مجازی پویش داده نوین به نام PVM Desktop است. این محصول که به عنوان یکی از سرویس های رایانش ابری عرضه می شود، کاهش چشمگیری در هزینه های پشتیبانی کاربران برای سازمان ها به ارمغان آورده است. همچنین با استفاده از این سامانه تمام نیازمندی های پردازشی و ذخیره سازی کاربر به اتاق سرور منتقل می شود و دیگر سیستم عاملی در سمت کاربر به معنای امروزی آن وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت پویش داده نوین درباره دلایل موفقیت های شرکت پویش داده نوین در نمایشگاه فن بازار گفت: تکنولوژی های مورد استفاده در مجموعه ما تکنولوژی های پیشرفته (High-tech) است و از جمله معدود شرکت های فعال در زمینه رایانش ابری در کشور هستیم.
وی درباره اهداف شرکت گفت: هم اکنون شرکت پویش داده نوین در حال تلاش برای دستیابی به فناوری نوین رایانش ابری است. در این راستا لازم است دانش و تجربه شرکت در زمینه مجازی سازی به روز شود و از طرفی دانش های جدید کسب گردد. بدون شک دست یافتن به دانش رایانش ابری و عملی نمودن این دانش نیازمند حمایت های مادی و معنوی نهادها و سازمان های ذیربط خواهد بود.
وی با بیان اینکه همواره مشکلات بر سر کسب و کارهای مختلف وجود دارد، تصریح کرد: در حوزه نرم افزار عمده مشکلی که شرکت های نرم افزاری از آن صدمه دیده اند بحث حق تکثیر (Copy Right) است. البته این موضوع برای اکثر مدیران فناوری اطلاعات سازمان ها مشخص شده است که یکی از مهمترین نیازمندی های نرم افزارهای سازمانی بحث پشتیبانی است و که این موضوع در بحث نرم افزارهای زیرساختی همچون مجازی سازی، چندین برابر می شود.
وی در انتها با تشکر تمامی تلاشگران در پارک علم و فناوری گفت: خوشبختانه نظام اداری استان یزد در سطح کشور دارای رتبه قابل توجهی است که یکی از مهمترین دلایل آن پشتکار، تلاشگری و تفکر اقتصادی یزدی ها است و پارک نیز کمک زیادی به شکل گیری و پیدا کردن مسیر پیشرفت شرکت ما داشته است.