مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: احیای وقف در حوزه علم و فناوری از ضرورت های موجود در جامعه است و باید فرهنگسازی بیشتری در این حوزه صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، به مناسبت دهه وقف، جلسه معرفی پارک علم و فناوری یزد به مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، روز چهارشنبه اول آذر در سالن کنفرانس مرکز اقبال برگزار شد.
در ابتدای این جلسه محمد قویدل؛ مدیر روابط بین الملل پارک یزد به معرفی پارک علم و فناوری یزد و تاریخچه ای از این مرکز پرداخت.
وی همچنین فعالیت ها و دستاوردهای این مرکز را تشریح و در خصوص نحوه حمایت ها و پرداخت تسهیلات به شرکت ها و طرح های نوآورانه توضیحاتی ارائه کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در این جلسه اظهار داشت: استان یزد از لحاظ تعداد موقوفات رتبه ۵ کشور را داراست اما با توجه به اینکه ۷۰ درصد موقوفات در استان یزد، کشاورزی است، با توجه به خشک سالی های اخیراز نظر درآمد در رتبه های پایین قرار گرفته ایم.
حجت‌الاسلام حسین زارع زاده ادامه داد: حوزه وقف، حوزه بسیار وسیعی است که می تواند تمام نیازهای جامعه را برطرف کند به شرطی که نیازها اولویت بندی شده و بتوانیم واقفین را با توجه به این نیازها هدایت کنیم.
وی افزود: به منظور بهره برداری بیشتر از فضای وقف استان و افزایش درآمد، استفاده از فناوری امری ضروری به نظر می رسد که در همین راستا، خواستار همکاری بیشتر پارک علم و فناوری یزد با این اداره کل هستیم.
معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل وقف برای توسعه فناوری و توانمندی های فناوران برای بهره برداری هرچه بهتر از موقوفات آمادگی پارک را برای همکاری همه جانبه با اداره اوقاف و امور خیریه یزد اعلام داشت.