علی اکبر مقتدری؛ مدیرعامل شرکت مهندسی فهیم ایساتیس، در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد گفت: شرکت مهندسی فهیم ایساتیس در سال 1384 با هدف ارائه خدمات فنی و مهندسی با هم اندیشی و همکاری جمعی از یزدی های متعهد و متخصص تاسیس شد.
مقتدری درباره زمینه های فعالیت شرکت عنوان کرد: طراحی قطعات و تجهیزات و تهیه نقشه های ساخت مطابق با استانداردهای اروپایی، ساخت ماشین آلات (بومی سازی ماشین آلات رایج خطوط تولید، بهینه سازی ماشین آلات قدیمی، ساخت ماشین آلات جدید برای کاربری های در خواست شده و …)، انجام هرگونه مساعدت فنی درخصوص شناسایی قطعات یدکی به کار رفته در ماشین آلات نصب شده درکارخانجات کاشی و سرامیک، مشاوره جهت انتخاب و خرید ماشین آلات، نصب ماشین آلات خطوط تولید، برگزاری دوره های آموزشی، طراحی سیستم های تاسیساتی، انجام امور تعمیر و نگهداری و مشاوره در این زمینه از فعالیت های این شرکت به شمار می آید.
مدیرعامل شرکت مهندسی فهیم ایساتیس درباره هدف تاسیس شرکت گفت: از ابتدا هدف از تاسیس این شرکت، تبدیل شدن به یکی از برترین موسسات فناور کشور در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بوده است.
وی درباره مشکلات شرکت اذعان کرد: درسال های رونق اقتصادی شرایط بهتری بر این مجموعه حکم فرما بود. در حال حاضر با توجه به رکود از میزان فروش محصولاتمان کم شده و پول محصولاتی که به فروش می رسد هم به سختی دریافت می کنیم.
مقتدری درباره دستاوردها و افتخارات شرکت گفت: طراحی و ساخت دستگاه انحراف لعاب و به ثبت رساندن این اختراع، طراحی و ساخت شبکه خاکریز برای پرس کارخانجات کاشی و سرامیک، طراحی و ساخت همزن دوکاره برای خطوط لعاب کارخانجات کاشی، طراحی و ساخت پلاکومتر برای کنترل کیفیت کارخانجات کاشی و سرامیک، طراحی و ساخت کاشی گردان رولری بخشی از دستاوردها و افتخارات این مجموعه از ابتدا تاکنون بوده است.
وی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از سوی پارک علم و فناوری یزد از شرکت اذعان کرد: علی رغم حمایت های اثربخش پارک علم و فناوری یزد، نبود کارگاه تولیدی در پارک هزینه های زیادی را بر شرکت های تولید کننده وارد کرده است.
مقتدری با پیشنهاد ساخت فضای کارگاهی در پارک گفت: پارک با ساخت یا اجاره فضای کارگاهی برای ساخت و مونتاژ قطعات از دانشگاه یزد یا دیگر مراکز، می تواند گام بلندی در راستا کمک به شرکت های تولید کننده قطعات بردارد.
مدیرعامل شرکت مهندسی فهیم ایساتیس با اشاره به سود زیاد تسهیلات در ایران گفت: سود تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت های تولید کننده باید کاهش یابد و  این موضوع از صندوق پژوهش و فناوری به مراتب بیشتر انتظار می رود.

  • ۲۸ اسفند, ۱۳۹۶