استاندار یزد تاکید کرد:

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز یکشنبه 19 مهرماه، استاندار یزد، مدیرعامل و هیئت‌مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای، ، دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست، سید محمد میرمحمدی، استاندار یزد با تاکید بر لزوم ترویج و گسترش فرهنگ کار و تلاش بر پایه علم و فناوری در جامعه، گفت: ضروری است این فرهنگ در جامعه و به‌ویژه در بین جوانان نخبه و تحصیل‌کرده ترویج و گسترش یابد و خوشبختانه امروز با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده، زمینه و بسترهای لازم برای توسعه فناوری و پژوهش در استان فراهم‌ شده است.
وی افزود: باید فضای حاکم بر استان را با اعتقاد راسخ، وجدان کاری و تعهد کامل به فضای کار و تلاش تبدیل کنیم و در اجرای برنامه‌هایمان با شفاف‌سازی مردم را به‌طور کامل در جریان فعالیت‌های انجام‌شده قرار دهیم.
میرمحمدی تصریح کرد: در حوزه IT و فناوری و سایر علوم نباید به دانش داخلی و کشورهای همسایه و منطقه اکتفا کرد، بلکه باید همواره در سراسر دنیا به دنبال کسب دانش و فناوری از برترین استعدادهای جهان باشیم.
در ادامه محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان به بیان فعالیتهای اصلی این صندوق پرداخت و گفت: اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی برای اجرای طرح‌های پژوهشی، کاربردی و فناوری، تأمین سرمایه ریسک‌پذیر، مشارکت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های پژوهشی و فناوری، تضمین انجام به‌موقع تعهدات و اقساط شرکت‌ها در مقاطع تعیین‌شده در قرارداد، صدور ضمانت‌نامه‌های موردنیاز مؤسسات پژوهشی و فناوری بخش غیردولتی ازجمله فعالیت‌های اصلی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد است.
وی افزود: برنامه‌ریزی جهت اجرای خدمات و تسهیلات حمایتی جدید ازجمله واسپاری محصولات فناوری و اعطای تسهیلات کوتاه‌مدت، گسترش حوزه حمایتی صندوق به بخش‌های بیوتکنولوژی، کشاورزی و علوم انسانی، تقویت ارتباط با مراکز علمی پژوهشی و جذب آن‌ها عنوان سهامدار، اخذ عاملیت‌های جدید و افزایش جذب منابع از مراکز استانی و ملی ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده این صندوق برای دو سال آینده خواهد بود.