فاطمه دانش، مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد روز شنبه 16 شهریور 98 در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال با بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک یزد، محمد قویدل، مدیر روابط بین الملل پارک، الهام خدابنده، نماینده بانوان پارک علم و فناوری یزد، فاطمه شریفی، مسئول طرح و برنامه دفتر بانوان استان و جمعی از بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری یزد حضور داشتند، فاطمه دانش هدف از برگزاری این جلسه را به شور گذاشتن مسائل و مشکلات موجود و استفاده از نظرات و پیشنهادات زنان کارآفرین دانست و ابراز امیدواری کرد: بتوانیم این موارد را پس از جمع بندی و تحلیل به استان و معاونت ریاست جمهوری انعکاس دهیم تا در قالب برنامه ها و طرح هایی این مسائل حل شود.
وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت 35 درصدی بانوان در شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری یزد، گفت: این آمار بسیار خوبی است که باید حفاظت و گسترش یابد و بانوان بتوانند در بخش ها و حوزه های مختلف و خصوصا در دستگاه های اجرایی این تصدی را داشته باشند.
دانش با اشاره به تدوین سند وضعیت جامعه زنان استان توسط الهه افسریه در شرکت پیشتازان توسعه ماهان یزد و رونمایی از آن توسط استاندار یزد، گفت: امیدواریم بتوانیم با این سند شاهد تولید محتوا در حوزه های مختلف جامعه زنان در استان عزیزمان باشیم و افتخار می کنیم که این سند توسط یکی از شرکت های دانش بنیان پارک یزد تدوین شد.
مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد نقش بانوان درعرضه ی محصولات به عنوان چرخه های خرد اقتصادی را نقشی تاثیرگذار و شگرف توصیف کرد و گفت: امیدوارم در قالب مراکز مشاوره در حوزه های سرمایه گذاری، دانش بنیان و گردشگری و خدمات بتوانیم تبادل اطلاعات داشته باشیم.
شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست با بیان اینکه تشکلی از بانوان باید ایجاد شود تا این تشکل بتواند دغدغه ها و مسائل آن ها را پیگیری و حل نماید، گفت: طراحی بسته های حمایتی برای کارآفرینی بانوان از نکاتی است که باید توسط این تشکل مطرح شود و نیاز های این بانوان پیگیری شود.
شکوهی افزود: هرچه سرمایه انسانی آموزش دیده تر باشد اقتصاد کشور پویا تر می شود و رفاه اجتماعی افزایش می یابد، بخش زیادی از نیروی کار ما متشکل از بانوان است و این بانوان که با پتانسیل بالای علمی هستند و کار نمی کنند باید آموزش ببینند و از پتانسیل بالای آن ها استفاده شود تا سهم مشارکت اجتماعی و رفاه اجتماعی بالاتر رفته و اتفاقات مثبت بسیاری رقم بخورد.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری اصلاح فرایند های دولتی در چهارچوب سند توسعه مشارکت اقتصادی بانوان در استانداری، تصریح کرد: مطالعات رفع موانع حضور بانوان و تسهیل کسب و کار و فضای کاری آن ها بسیار مهم است و باید گروهی در این زمینه تحقیق نموده و راهکار های علمی جهت تسهیل این موارد ارائه کنند.
گفتنی است، در این نشست بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری یزد نیز مسائل و دغدغه های خود را با مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد در میان گذاشتند.