معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در دوازدهمین بازدید از شرکت ها؛

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در دوازدهمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری در 6 آبان 94 ضمن دیدار با مدیران عامل دو مجموعه پیام آوران اندیشه نو مدیریت و علم اندیشان عمران کویر، از نزدیک در جریان فعالیت های آنها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مهدی حدادزاده، مدیرعامل شرکت پیام آوران اندیشه نو مدیریت با بیان گزارش مختصری از زمینه های فعالیت این شرکت گفت: اصلی ترین دغدغه شرکت های فعال در حوزه علوم انسانی کمبود نیروهای متخصص و باتجربه در این حوزه است.
وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در مرکز اقبال اظهار داشت: این حضور هم افزایی میان موسسات مستقر درپارک را سبب شده که در پیشبرد اهدافمان بسیار کمک کننده بوده است.
مصطفی آدرسی، مدیرعامل علم اندیشان عمران کویر نیز اصلی ترین دغدغه خود را کمبود بودجه و مسائل مربوط به مالیات عنوان کرد و اذعان داشت: متاسفانه بعضی شرکت ها با توجه به زمینه فعالیتشان در شرایط موجود آسیب بیشتری می بینند که حمایت های پارک می تواند در این برهه از زمان بسیار راهگشا باشد.
وی با انتقاد از فرآیند پیچیده ارزیابی پیشنهاد کرد: در صورت امکان راه های سریع تری برای این امر در نظر گرفته شود.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با اظهار خرسندی از بازخورد این بازدیدها گفت: شرکت ها در این فرصت می توانند دغدغه های خود را بازگو کنند تا به طور مستقیم به رئیس پارک انتقال داده شود.
فقیه خراسانی افزود: بر اساس مصوبه جدید هیئت رئیسه از این پس موسسات فناور مستقر در پارک می توانند ضمن بهره مندی از حمایت های پارک در محدوده جغرافیایی تعیین شده، خارج از پارک فضایی را جهت استقرار اجاره نمایند.
وی در ادامه با اشاره به مسائلی که شرکت ها در خصوص معافیت های مالیاتی با آن درگیر هستند گفت: پارک از شرکت ها انتظار دارد به تکالیف قانونی خود عمل نمایند. البته طی جلساتی که با نمایندگان برگزار شد برای بهبود وضعیت و دستیابی به یک رویه کلی اقداماتی در حال انجام است.
فقیه خراسانی همچنین در خصوص روند ارزیابی شرکت های مستقر در پارک عنوان کرد: قبول داریم که بروکراسی های اداری سبب شده روند ارزیابی طولانی شود اما خوشبختانه طی جلسات برگزار شده با حضور نمایندگان موسسات آیین نامه ای جامع و مفصل تهیه شد که بسیاری از موارد مهم در آن ذکر شده است.
وی همچنین با بیان اینکه ایجاد فضایی جهت استراحت و تبادل نظر میان شرکت ها در محل یکی از راهروها در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: به زودی با توجه به اقدامات صورت گرفته آبدارخانه جدید راه اندازی خواهد شد.
معاون فناوری و نوآوری پارک در پایان با تاکید بر اینکه شرکت ها باید از مزایای استقرار در پارک بالاترین بهره را ببرند از موسسات فناور مستقر در پارک درخواست کرد: موارد و پیشنهادات خود را به نمایندگان موسسات انتقال دهند تا در تصمیمات در نظر گرفته شود.