در بیست و چهارمین بازدید هفتگی معاون فناوری پارک از موسسات فناور مطرح شد:

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و چهارمین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 31 شهریور 95، با حضور در شرکت‌های آتیه پرداز به گستر و سامان آوران توسعه یزد از نزدیک در جریان فعالیت‌های این شرکت‌ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مسعود نظری، مدیرعامل شرکت‌ آتیه پرداز به گستر در این بازدید با بیان اینکه این شرکت در سال 87 تاسیس و وارد مرکز رشد IT و سپس در سال 91 وارد مرکز رشد مدیریت شد، گفت: در ابتدا شرکت مباحث مربوط به صنایع را پیش گرفت اما پس مدتی، زمینه اصلی شرکت به ارائه ی خدمات فناوری، برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی تغییر کرد. نظری با اشاره به ارتباط با سایر پارک های علم و فناوری گفت: پارک یزد یکی از بهترین پارک های کشور است و حمایت های بسیار خوبی از شرکت های فناور خود دارد. وی مشکلات شرکت به گستر را کمبود فضا و کمبود امکانات رفاهی از جمله رستوران پارک عنوان کرد.

زارع، مدیرعامل شرکت سامان آوران توسعه یزد نیز در این بازدید با بیان اینکه شرکت از سال 79 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز و سپس در پارک علم و فناوری مستقر شده است، گفت: زمینه اصلی کار شرکت را مشاوره ی مدیریت از جمله حوزه های مطالعات مالی-اقتصادی، برنامه ریزی استراتژیک و تولید محتوا در این زمینه شکل می دهد.

زارع ضمن تشکر از بستر و حمایت هایی که پارک علم و فناوری یزد پدید آورده گفت ریشه های توسعه یافتگی شرکت ها یا عدم آن را باید در خود شرکت ها جستجو کرد. زارع همچنین خواستار نگاه ویژه مسئولین به حوزه ی فناوری های نرم و علی الخصوص حوزه ی مدیریت که سرمایه ی آن نیروی انسانی آن است، شد.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با بیان اینکه هدف از انجام هفتگی این بازدیدها ارتباط نزدیک تر با مدیران عامل شرکت ها است، گفت: هیئت رئیسه ی پارک دغدغه ی شرکت ها را دارد و تمام سعی خود را برای پیگیری مسائلی که از مجاری قانونی قابل اصلاح است، به کار خواهد بست.

فقیه خراسانی همچنین با اشاره به طرح های توسعه ای پارک افزود: همانطور که برجسته شدن دانشگاه های بزرگ به علت وجود دانشجویان خوب است، سرآمدی پارک های علم و فناوری نیز تنها با حضور شرکت های خوب و فعال ممکن است.