معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم:

معاون پژوهشی و فناوری وزیرعلوم، در بیست و پنجمین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشوربه تشریح برنامه های کلان وزارت علوم در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وحید احمدی، در نشست روسای پارک های علم و فناوری با اشاره به حرکت وزارت علوم در مسیر توسعه فناوری در شرایط اقتصاد مقاومتی گفت: وزارت علوم نیز مانند سایر دستگاه ها برنامه های کلان اقتصاد مقاومتی را در قالب چهار برنامه اصلی حول محور دانشگاه های کارآفرین، نقش آفرینی دانشگاه ها در حوزه اقتصاد، ارتباط با صنعت و تولید ارزش افزوده و حضور در میان دانشگاه های برتر دنیا به ستاد اقتصاد مقاومتی دولت ارائه کرده است.
احمدی با اشاره به نقش مهم پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در حصول این اهداف گفت: اولین قدم در این راه تهیه طرح آمایش و نقشه راه پارک های علم و فناوری است که پارک های علم و فناوری باید به دنبال نقشه راه و توسعه برنامه های عملیاتی ملی ، منطقه ای و بین المللی باشند.
وی به ظرفیت های موجود از جمله وجود پارک های علم و فناوری در کلیه استان های کشور اشاره کرد و گفت : گام بعدی اتخاذ استانداردهای بین المللی و منطقه ای و ایجاد برند و ارتباط با شرکت های صاحب برند و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
وی برنامه های اصلی پارک های علم و فناوری کشوررا شامل ایجاد شبکه بین شرکت ها از طریق ایجاد اتحادیه ها و سندیکا ها بین شرکت های داخلی ، برند سازی و همکاری های بین المللی ، شبکه سازی با شرکت های بیرونی بین المللی عنوان کرد و افزود: حضور فعال در منطقه با ایجاد ارتباطات بین المللی با کشورهایی همچون پاکستان ، افغانستان و عراق وبحث سرمایه گذاری از دیگر موارد با اهمیت است .
وحید احمدی به حمایت وزارتخانه های صنعت و معدن وتجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و صندوق حمایت از صنایع الکترونیک از شرکت های دانش بنیان در جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی اشاره کرد و گفت : سیاست کلان وزارت علوم، حمایت و گسترش فعالیت های پارک های علم و فناوری در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

  • ۱۵ خرداد, ۱۳۹۵