معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه آمایش آموزش ، پژوهش و فناوری با نمایندگان استانهای سیستان وبلوچستان ، کرمان و هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تهیه و تدوین سند آمایش منطقه ای پژوهش و فناوری را از برنامه های اصلی این معاونت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک و به نقل از وزارت علوم، دکتر احمدی ضمن اعلام این مطلب که تمرکز زدایی وظایف پژوهش و فناوری به سطوح استانی با توجه به مزیتهای رقابتی و ظرفیتی موجود در استانها را از اهداف آمایش منطقه ای دانست و تاکید کرد: نقشه راه پژوهش و فناوری، مبنای سیاست های اجرایی این سند خواهد بود.
دکتر احمدی در ادامه، به ارائه آماری از وضعیت موسسات پژوهشی در سه استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان پرداخت و گفت: در استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان 14 موسسه پژوهشی و در استان هرمزگان 2 موسسه پژوهشی فعالیت می نمایند.
وی در گزارش خود، تعداد مقالات نمایه شده در مجلات ISI توسط پژوهشگران و محققان استان سیستان و بلوچستان را 544 مقاله، استان کرمان 1241 مقاله و استان هرمزگان را 146 مقاله اعلام کرد و افزود : با این آمار استان سیستان و بلوچستان در جایگاه نوزدهم در بین استانهای کشور، استان کرمان در جایگاه هشتم و استان هرمزگان در جایگاه بیست و نهم کشوری قرار می گیرند.

  • ۷ بهمن, ۱۳۹۲