در بازدید معاون توسعه مدیریت انسانی استانداری از پارک علم و فناوری تاکید شد:

احمد ترحمی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد 20 مهر سال جاری از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد.
وی ضمن بازدید از مجموعه پارک و شرکت های مستقر در آن، در جریان فعالیت های آنها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، ترحمی در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک یزد گفت: افتخار می کنم که به عنوان نخستین بازدید خود پس از پذیرش مسئولیت جدیدم در پارک علم و فناوری حضور یافتم.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به حمایت از شرکتهای دانش بنیان و همچنین سیاست دولت تدبیر و امید در این زمینه، اظهار داشت: در جامعه امروز چاره ای جز استفاده از فناوری نداریم.
ترحمی با بیان اینکه سرمایه گذاری در زمینه فناوری و شرکتهای دانش بنیان نیاز مبرم و حیاتی کشور و استان است، گفت: تا کی می خواهیم از آب و خاک و منابع طبیعی استفاده کنیم و به محیط زیست آسیب برسانیم، وقت آن رسیده به سراغ شرکتهای دانش بنیان برویم.
وی بر اهمیت سرمایه گذاری و استعدادیابی دانش آموزان در مقاطع مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: دانش آموزان ما استعدادهای بالایی دارند که باید تدابیری اندیشیده شود که این استعدادها کشف شده و از آنها حمایت شود.
ترحمی افزود: این حمایت نباید مقطعی و تنها در قالب یک دوره مسابقات باشد بلکه باید هر یک از دانش آموزان همانند پرونده سلامت، پرونده علمی داشته باشند پرورش یابند و اطمینان داشته باشند در مقاطع تحصیلی و حتی آینده شغلی خود حمایت می شوند.
وی استفاده از پتانسیل های پارکها را مهم ارزیابی کرد و گفت: در بازدیدی که از معدن چادرملو داشتم متوجه شدم متاسفانه برخی از قطعات استفاده شده در دستگاهها از سوی شرکتهای خارج از استان تامین می شود در حالی که شرکتهای یزدی قطعا توانایی و دانش تولید این قطعات را دارند فقط باید از آنها حمایت شود.
در ادامه نشست داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور معاون استانداری در پارک علم و فناوری، گفت: از مسائل مهم پیش روی فناوری و شرکتهای دانش بنیان، ناهماهنگی بین حوزه ها و ادارات مختلف مانند اداره مالیات یا بیمه است که امیدواریم با همکاری استانداری این مسائل مرتفع شود.
گفتنی است، در پایان این نشست، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد، از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد و شرکتهای سامان آوران و پویش داده نوین بازدید کرده و از نزدیک در جریان فعالیتهای آن قرار گرفت.