معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری در یازدهمین بازدید از شرکت ها؛

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در یازدهمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری در 18شهریور سال جاری در شرکت های ویستا الکترونیک و فراصدر سیستم حضور پیدا کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، علی برزگر، مدیرعامل شرکت ویستا الکترونیک با بیان شرح مختصری از فعالیت های شرکت، گفت: در حال حاضر دغدغه اصلی این شرکت مسائل مالی است.
وی افزود: متاسفانه با وجود اینکه اکثر قراردادهای بزرگ با حضور در نمایشگاه ها بسته می شود، به دلیل مشکلات مالی امکان شرکت در نمایشگاهها را نداریم.
برزگر افزایش هزینه های جاری و نبود تسهیلات را از دیگر مشکلات شرکت عنوان نمود و تصریح کرد: برای تهیه برخی از تجهیزات لازم تقاضای تسهیلات کرده ایم که متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
فرید وکیلی مدیرعامل شرکت فراصدرسیستم نیز با بیان اینکه این شرکت دو پروژه موفق«ورزش یار» و« باشگاه مشتریان» را در کارنامه خود دارد،گفت: شرکت ما توانست نام خود را به عنوان نخستین شرکت ایرانی که با فدراسیون فوتبال قرارداد بسته ، ثبت نماید
وی افزود: متاسفانه شرکت برای انجام پروژه های خود با مشکل نقدینگی مواجه است به طوری که مجبور به تعدیل برخی از نیروهای کارآمد خود شده است.
وکیلی ضمن ابراز نارضایتی از طولانی شدن پروسه اعطای تسهیلات، اظهار داشت : متاسفانه اغلب زمانی تسهیلات به دست ما میرسد که نیازمان برطرف شده و یا قراردادی از دست رفته است.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک نیز با بیان اینکه در زمینه اعطای تسهیلات به موسسات زیرساختها فراهم شده، تصریح کرد: قرار است منابع مالی صندوق افزوده شده و تسهیلات به نوبت در اختیار موسسات قرار گیرد.
فقیه خراسانی افزود: کوتاه کردن پروسه اعطای تسهیلات برای شرکتهای متقاضی نیز در دستور کار پارک قرار خواهد گرفت.