مدیرعامل شرکت پارسان الکترونیک؛

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، شرکت پارسان الکترونیک در سال 84 با هدف ارائه خدمات فناوری و ترویج و گسترش خلاقیت و نوآوری در سطح ملی و بین المللی تاسیس شد. این مجموعه در حال حاضر یکی از شرکتهای موفق در زمینه طراحی و تولید مجموعه های کمک آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین، علوم پایه و مهارتی و ارائه آموزشهای اختصاصی در این زمینه به شمار می آید. متن زیر حاصل گفتگو با امین درخشان، مدیرعامل این شرکت است که در ادامه می خوانید:
– لطفا ابتدا مختصری از شرکت و شروع فعالیت آن بگویید.
پارسان الکترونیک در سال 84 توسط تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی و فعال در زمینه رباتیک تاسیس شد و در حال حاضر حدود 30 نفر با این مجموعه همکاری دارند. این شرکت با توجه به نیازهای موجود در چرخه خلاقیت تا نوآوری و نهایتا کارآفرینی، ماموریت اصلی خود را گسترش و ارتقای آموزشهای تخصصی و تولید و انتشار کتب مجموعه کمک آموزشی مبتنی بر فناوری نوین ویژه کودکان و نوجوانان تعریف نموده و سعی کرده بر اساس ماموریت کاری خود بستر مناسبی برای بسط و گسترش خلاقیت و نوآوری در سطح جامعه مهیا نماید. این موسسه با ارائه محصولات مبتنی بر آموزش های تخصصی ویژه دانش آموزان تلاش دارد این مهم را محقق نماید.
– هدف از تاسیس این شرکت چه بوده است؟
هدف از تاسیس این شرکت، ارائه خدمات فناوری و ترویج و گسترش خلاقیت و نوآوری در سطح ملی و بین المللی است.
-مختصری از زمینه های فعالیت شرکت بگویید.
پارسان الکترونیک در زمینه طراحی و تولید مجموعه های کمک آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین، علوم پایه و مهارتی و ارائه آموزش های اختصاصی در این زمینه فعالیت می کند و از افتخارات آن می توان به اخذ تاییدیه از کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری، طراحی و برگزاری شش دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی، صادرات محصولات به کشور عراق و اخذ عنوان شرکت فناور برتر سال 93 در استان یزد، اشاره کرد.
– این شرکت می تواند تنها با اکتفا به دانش فعالیت کند و یا سرمایۀ مادی خاصی هم نیاز دارد؟
باتوجه به رکود حاکم بر اقتصاد کشور، حمایت از شرکت های دانش بنیان به منظور ادامه حیات خود ضروری به نظر می رسد و جا دارد با تعریف بسته های حمایت معنوی و مادی، زمینه رشد و بالندگی هر چه بیشتر این شرکت ها فراهم گردد. همچنین درحال حاضر می بایست با گذر از مرحله تبیین فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، حمایت جدی دستگاه ها و دولت از این موسسات فراهم گردد تا با رشد این شرکت ها و موفقیت آنها زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم آید.
– آیا راهکاری برای شناخت بیشتر شرکت های دانش بنیان به عموم مردم استان دارید؟
به نظر من صدا و سیما می تواند با توجه به ضرورت موضوع حمایت از فعالیت های دانش بنیان، معرفی محصولات این موسسات را در دستور کار خود قرار داده و زمینه رشد و ترویج این گونه فعالیت ها را فراهم نماید.
– در حال حاضر چند ایده از این شرکت مورد قبول واقع شده است؟
از شرکت پارسان الکترونیک سه محصول با عناوین تجاری مجموعه های کمک آموزشی مکا پارس، روبوپارس و الکتروپارس به عنوان محصولات دانش بنیان در حوزه آموزش و پرورش شناختی مورد تایید قرار گرفته است.
  • ۸ آبان, ۱۳۹۴