به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در پی برگزاری موفقیت آمیز اولین رویداد استارتاپ ویکند در یزد، دومین رویداد با حمایت گروه تعاونی پیشگامان، دانشگاه امام جواد(ع) و پارک علم و فناوری یزد، در روزهای ۱۴ تا ۱۶ مرداد برگزار گردید.
استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی برگزار شد. در این برنامه شرکت کنندگان پرانگیزه شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، طرفداران استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک گرد هم می آیند و طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح و با تشکیل گروه، آنها را به اجرا می گذارند.
در این برنامه جهانی تا به حال بیش از ۴۵ هزار نفر در بیش از ۲۰۰ شهر شرکت نموده اند. در استارتاپ ویکند ایده های زیادی مطرح می شود، اما آنچه در این برنامه اهمیت دارد تنها اجرا است.
این برنامه طبق زمان بندی اعلام شده، از ساعت ۴ بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴ آغاز و تا ساعت ۱۰ شب جمعه ۱۶ مرداد ادامه یافت. در این برنامه 102شرکت کننده در یک فضای مشترک قرار گرفته و در ۱۰ تیم با ایده های برتر انتخابی به رقابتی پرشور و هیجان پرداختند.
این ۱۰ ایده از میان ۵۰ ایده ارائه شده توسط شرکت کنندگان از طریق رای گیری انتخاب شد.
ابوالفضل شرافت، دبیر ارشد رویداد با بیان گزارشی مختصر از این رویداد گفت: در ثبت نام دومین دوره استارتاپ ویکند یزد تخفیف های ۲۰ تا ۵۰ درصد در نظر گرفتیم تا علاقه مندان بدون در نظر گرفتن شرایط مالی بتوانند در این رویداد جذاب شرکت نمایند.
وی درباره استقبال از دومین استارتاپ ویکند یزد بیان کرد: با توجه به توفیق کامل در برگزاری رویداد قبلی و آشنایی بیش از پیش افراد با چنین رویداد و اتفاقات و خروجی هایی که ازآن عاید شرکت کنندگان خواهد شد، استقبال وصف ناپذیری در بین علاقه مندان به ویژه دانشجویان و ایده پردازان صورت گرفت و نکته جالب توجه این که درصد قابل توجهی از شرکت کنندگان این رویداد، همان افراد و یا دوستان کسانی بودند که در رویداد قبلی نیز شرکت کرده بودند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این رویداد تأکید خاصی بر طرح ۱۰۰ در ۱۰۰ مرکز شتابدهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.