از طرح نوآورانه ساخت شارژر olive که با حمایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد به مرحله اجرا رسیده، 26 دی 97 ، با حضور کارشناسان این مرکز دفاع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، ابوالفضل خواجه ها و سید محمد دلباخته، در توضیح طرح خود با بیان اینکه هدف ما از این طرح، شارژ کردن تلفن همراه در شرایطی که امکان شارژ وجود ندارد بوده است، ابراز داشتند: این کار ممکن است جان افرادی که بر اثر نبود ارتباطات می میرند را نجات دهد.
آن ها افزودند: بعضی افراد مانند کوهنوردان و گردشگران، ممکن است که برای مدت زیادی دور از خانه و یا حتی دور از شهر خود سپری کنندکه با استفاده از شارژر olive می توانند بدون نگرانی از تمام شدن شارژ تلفن همراهشان، از آن استفاده کنند.
صاحبان طرح با اشاره به وجود مشکلاتی چون حجم زیاد دستگاه، سوختن برد پاور، داغ شدن رگلاتور کاهنده و ….، اظهار داشتند: مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد با ارائه مشاوره های علمی و حمایت های دیگر، نقش مهمی در به ثمر رسیدن این طرح داشته است.
گفتنی است، مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران، طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.
شایان ذکر است در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک علم و فناوری یزد مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد.

 

  • ۲۹ دی, ۱۳۹۷