از طرح نوآورانه دستگاه بار چرخ تعادلی که با حمایت مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد به مرحله اجرا رسیده، 9 مهر 97 دفاع شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در جلسه ای با حضور احمدرضا فقیه خراسانی؛ معاون فناوری و نوآوری پارک یزد، انتظام؛ رئیس اداره نوآوری امور فناوری، رضائیان؛ مدیر امور فناوری، هادی زاده؛ رئیس گروه کارآفرینی ارتباط با صنعت، درخشان؛ مسئول کارگاه نوآوری، رضوی؛ مشاور کارگاه و فیروز فرد؛ مسئول کارگاه نوآوری پارک علم و فناوری یزد، از طرح دستگاه بار چرخ تعادلی دفاع شد.
مصطفی میرحسینی، دانشجوی مکانیک دانشگاه یزد، در توضیح طرح خود گفت: « این دستگاه یک دستگاه نیمه اتوماتیک برای حمل اجسام نیمه سنگین می باشد که از ساختار الاکلنگی الهام گرفته شده و تنها با فشردن یک کلیک می تواند اجسام را بلند و جابجا کند.»
گفتنی است، مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.
شایان ذکر است در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد.