همایش مدیران تولید و فنی کارخانجات کاشی و سرامیک ایران 30 آبان ماه با حضور محمود زمانی قمی؛ استاندار یزد، علمدار یزدی؛ محمد روشنفکر، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تولید کنندگان کاشی و سرامیک کشور؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، محمد صالح اولیا؛ رئیس دانشگاه یزد، شهرام شکوهی؛ معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد و برخی دیگر از مسئولان استان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی معاون پشتیبانی این پارک درباره شکل گیری مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران گفت: این مرکز پس از پیگیری های یک ساله و برگزاری جلسات متعدد با همت پارک علم و فناوری یزد، خانه صنعت و معدن استان، انجمن های تخصصی کاشی و سرامیک و شرکت های فناوری استان راه اندازی شد.
شکوهی ادامه داد: این مجموعه با هدف ایجاد و توسعه بازارهای هدف کاشی و سرامیک، انجام پژوهش های کاربردی، کمک به انتقال دانش و فناوری از دانشگاه به صنعت و از صنایع خارجی به داخل کشور ایجاد شد.
وی با بیان اینکه با افزایش کیفیت محصول می توان قیمت را نیز افزایش داد، افزود: با توجه به اینکه تولید سالیانه کاشی استان یزد 300 میلیون متر مربع در سال است با اندک افزایش قیمت کاشی که نتیجه افزایش کیفیت محصول است می توان درآمدی معادل کل بودجه عمرانی استان را برای استان رقم زد.
معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد درباره دیگر مزیت های مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران گفت: این مرکز پیوند بین صنعت و دانشگاه را برقرار می کند و در بلند مدت موجب اشتغال و جذب افراد تحصیل کرده به بازار کار خواهد شد.
گفتنی است، همایش مدیران تولید و فنی کارخانجات کاشی و سرامیک ایران با مشارکت، انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور، مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران و انجمن سرامیک ایران؛ به منظور ارائه آخرین دستاوردها و تبادل تجربیات صنعت، در تاریخ 30 آبان تا یک آذر در سالن شهید منتظر قائم یزد در حال برگزاری است.