معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دبیر شورای عالی عتف از ارائه اصلاحیه‌ای برای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان در راستای بهره‌مندی مناطق ویژه علم و فناوری از تسهیلات این شرکتها خبر داد و گفت: جزئیات بیشتر این موضوع در جلسه فوق‌العاده کمیسیون دایمی شورای عالی عتف در هفته جاری بررسی و پس از تصویب به شورای عالی عتف ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک و به نقل از وزارت علوم؛ دکتر وحید احمدی در حاشیه یکصد و بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با اشاره به موضوعات پیش از دستور این جلسه افزود: هفته پژوهش یکی از موضوعات پیش از دستور این جلسه بوده است که در این زمینه گزارشی از سوی ستاد هفته پژوهش ارائه شد.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم در هفته ملی پژوهش و فناوری که از 23 تا 26 آذرماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: در روز 25 آذرماه مراسم تجلیل از پژوهشگران و محققان برتر برگزار خواهد شد و بعد از ظهر همین روز اجلاس معاونان پژوهشی نیز برگزار می‌شود.

دکتراحمدی، برگزاری همایش یک روزه دهمین سالگرد تاسیس شورای عتف را موضوع دیگر پیش از دستور جلسه این شورا ذکر کرد و ادامه داد: برنامه‌ها و شرایط و محتوای این همایش ارائه و قرار شد در روز 29 بهمن با همکاری همه دستگاه ها این همایش برگزار شود.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم به موضوعات اصلی این جلسه نیز اشاره کرد و یادآور شد: گزارش عملکرد و برنامه‌های منطقه ویژه فناوری خلیج فارس از موضوعات اصلی شورای عتف بوده است که فعالیتهای آن در قالب گزارشی ارائه شد.

وی خاطر نشان کرد: چون استان بوشهر مجوز موافقت اصولی یک ساله منطقه ویژه علم و فناوری را داشته است، بر اساس فعالیتهای آنها با تمدید مجوز موافقت اصولی آنها به شرط تدوین اساسنامه سازمان عامل و ارائه برنامه‌ها به صورت تفصیلی موافقت شد.

دکتراحمدی با تاکید بر اینکه این توافق باید در شورای عالی عتف نیز مطرح شود، اضافه کرد: موضوع اصلی دیگر مصوبات پیشنهادی مربوط به مناطق ویژه علم و فناوری بوده است که باید به شورای عتف ارائه شود.

وی افزود :در جلسه کمیسیون دایمی عتف اصلاحیه‌ای برای قانون شرکتهای دانش‌بنیان مطرح شد ولی به دلیل موضوعاتی که از سوی اعضای کمیسیون مطرح شد و نیاز به تفسیر بیشتری داشتیم، بحث به جلسه آتی موکول شد.

دبیر شورای عالی عتف در این باره توضیح داد: بر اساس قانون حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان، این شرکتها از تسهیلات برخوردار خواهند شد و در این جلسه مطرح شد که در این قانون لازم است مناطق علم و فناوری نیز در کنار شرکتهای دانش‌بنیان مطرح شوند تا این مناطق بتوانند از تسهیلات این شرکتهای دانش‌بنیان برخوردار شوند.

  • ۲ آذر, ۱۳۹۳