مدیرعامل شرکت پردیس پژوهش فناوران یزد:

شرکت پردیس پژوهش فناوران یزد در سال 1390 فعالیت خود را در زمینه مهندسی پزشکی وعلم نانو آغاز نموده است. متن زیر حاصل گفتگو با مسعود رشیدی فرد، مدیر عامل این شرکت است که با هم می خوانیم.

لطفا ابتدا مختصری از شرکت و شروع فعالیت آن بگویید.

شرکت پردیس پژوهش فناوران یزد با هدف سنتز و عرضه مواد جایگزین بافت های سخت با اخذ مجوز تاسیس و پروانه فنی و مهندسی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و مجوز واحد فناوری از پارک علم و فناوری یزد در سال 90 آغاز به کار کرد. این شرکت جزو نهادهای ترویجی و عضو کریدور ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نیز می باشد.

این مرکز بر اساس چه اولویت هایی به مرکز رشد راه یافت؟

شرکت پردیس پژوهش فناوران یزد با داشتن کادر مجرب و ایده های جدید در زمینه مهندسی پزشکی و ترمیم استخوان توانست به مرکز رشد زیست فناوری پارک یزد راه یابد.

از عملکرد شرکت در سال گذشته بگویید و اینکه در سال جدید تاکنون با چند درصد پیشرفت روبرو بوده اید؟

خوشبختانه در سال گذشته با افزایش فروش محصولات شرکت به مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و رشد 200 درصدی روبرو بودیم . اخذ تاییدیه نانومقیاس برای محصول گرانول هیدروکسی آپاتیت نانوساختار از ستاد نانو و انتخاب 2 مورد از آن ها برای فعالیت های آتی شرکت، راه اندازی خط تولید پایلوت نانو هیدروکسی آپاتیت و پیشرفت 70 درصدی آن، عقد قرارداد با چند شرکت تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی و اخذ مجوز غذا و دارو برای محصول نانو هیدروکسی آپاتیت و سایر محصولات از جمله اقدامات شرکت در سال گذشته بوده است.

مختصری از دستاوردها و افتخاراتتان تاکنون بگویید.

به غیر از مواردی که ذکر شد، تولید شیشه زیست فعال 45S5 و 58S و محلول شبیه سازی شده بدن یا SBF و همکاری با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی از جمله دستاوردهای شرکت پردیس پژوهش فناوران است.

خدمات ارائه شده توسط پارک علم و فناوری یزد تا چه اندازه در پیشبرد اهدافتان تاثیرگذار بوده است؟

به نظر می رسد خدمات ارائه شده توسط پارک علم و فناوری یزد به شرکت های نوپا در مرحله رشد بسیار موثر و مفید بوده است.

از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر بر سر راه شرکت قرار دارد، بگویید.

از مهم ترین مشکلاتی که در حال حاضر بر سر راه شرکت قرار دارد می توان به فرایند طولانی اخذ مجوز ها و بوروکراسی اداری و همچنین منابع مالی محدود اشاره کرد.

در پایان اگر درخواستی از مسئولین پارک و استان دارید بفرمایید.

از مسئولین می خواهیم تسهیلات با بهره کم و بازپرداخت طولانی را جهت کمک به راه اندازی خط تولید ، در اختیار شرکت ها قرار دهند.

  • ۵ شهریور, ۱۳۹۵