در نشستی با حضور علی وحدت؛ رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک کشور(صحا)، رضا قربانی؛ رئیس اداره امور اقتصادی و برنامه‌ریزی صحا، اکرم فداکار؛ مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد و تقی فرهنگ نیا؛ مدیر مرکز رشدIT پارک علم و فناوری یزد از 13 طرح حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد اعلام حمایت شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، رییس صندوق صحا در این نشست اظهار داشت: یزد یکی از استان های پیشگام در توسعه و رونق کسب وکارهای نو در کشور و دارای نیروی انسانی صادق و نخبه است.

“علی وحدت” افزود: رشد کسب و کارهای آی تی، مبتنی بر نیروی انسانی نخبه است که استان یزد باتوجه به سرآمدی 23 ساله در کنکور و وجود نیروی انسانی نخبه خود می تواند جایگاه خوبی در حوزه آی تی کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر فناوری اطلاعات، حوزه ای با صرفه اقتصادی بالاست که با ایجاد ارزش افزوده، سهم موثری در توسعه کسب و کارهای نوآورانه دارد.

وحدت در خصوص 23 طرح بررسی شده برای ارائه حمایت و تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک کشور(صحا) نیز اظهار کرد: 13 طرح به ارزش 23 میلیارد ریال بعد از بررسی مورد تصویب قرار گرفته اند و 4 طرح نیز به دلیل عدم پردازش ایده و نداشتن مسیر مشخص برای ایجاد بازار مورد تایید قرار نگرفتند.

وی اضافه کرد: 6 طرح دیگر نیز به بازنگری جدی نیاز دارند و به دلیل اینکه در سطح بسیار کلان مطرح شده و فاقد جزییات بودند، به صاحبان آن ها برای پردازش و تقویت بیشتر بازگردانده شد تا طرح کامل تری را ارائه نمایند.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد نیز در این نشست، اساسی ترین دغدغه شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد را تامین مالی عنوان کرد و ادامه داد: خوشبختانه با حمایت ویژه صحا و ارتباط مستمری که با صندوق پژوهش و فناوری ایجاد شد، موفق شدیم منابع اعتباری ویژه ای برای شرکت های استان یزد فراهم کنیم.

“اکرم فداکار” با اشاره به دستور ویژه رییس جمهور مبنی بر توسعه اشتغال در حوزه آی تی گفت: دستور ویژه رییس جمهور به وزارت ارتباطات برای توسعه اشتغال، نشان دهنده نگاه و رویکرد مثبت دولت به حوزه آی تی و ظرفیت قابل توجه این بخش برای توسعه اشتغال است.