داریوش پورسراجیان در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد:

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد عنوان کرد فناوری های هوایی و هوانوردی جزء اولویتهای استراتژیک پارک علم و فناوری یزد است.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که تاکنون در این حوزه انجام شده است گفت: صنایع هوایی صنایعی مادر محسوب می شوند که تحرک و پویایی در آنها باعث به حرکت درآوردن چرخ همه صنایع وابسته خواهد شد لذا حمایت پارک از آن باعث رونق در شرکتهای فناور خواهد بود و در یک معادله برد برد از سویی عرصه های کاری وسیعی برای شرکتهای فناور مستقر را باز می کند و از سویی صنایع هوایی و هوانوردی کشور که امروزه از صنایع اولویت دار کشور است را رشد و توسعه خواهد داد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: صنایع هوایی و هوانوردی طیف وسیعی از صنایع و فعالیتها را مثل قطعه سازی، طراحی صنعتی، ناوبری، مخابرات، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و … را شامل می شود که پارک علم و فناوری یزد می تواند با تکیه بر توان و تخصص شرکتهای فناور مستقر در خود به بسیاری از این نیازها پاسخ گوید.

پورسراجیان همچنین با اشاره به مصوبه اخیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت طبق این مصوبه پارک علم و فناوری یزد به عنوان قطب تجهیزات فرودگاهی کشور انتخاب گردیده است و این فرصت مغتنمی است برای شرکتهای فناوری که می توانند در این حوزه فعالیت داشته باشند.

وی همچنین قرارداد سی میلیون یورویی انتقال تکنولوژی ساخت هواپیماهای 2 تا 8 نفره یکی از شرکت های مستقر در پارک را فرصت مغتنمی در ایجاد تحول در حوزه فناوری هوایی در استان دانست و ابراز امیدواری نمود طی دو سال آینده شاهد تولید این نوع هواپیما در یزد باشیم.

  • ۲۴ مهر, ۱۳۹۵