پورسراجیان در جمع مدیران عامل شرکت های فناور:

داریوش پورسراجیان که روز چهارشنبه 5 آبان 95 در جمع مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در مرکز فناوری اقبال سخن می گفت با اشاره به اینکه حمایت باید هدفمند و کارا صورت پذیرد گفت: متأسفانه گاه تصور از حمایت تصوری اشتباه است و می توان با حمایت های بجا و هدفمند شرکت های فناور مستقر را به سمت و سویی سوق داد که امکان ادامه حیات در فضای واقعی کسب و کار را داشته باشند.

پورسراجیان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مؤثر صندوق های پژوهش و فناوری درحمایت مالی از توسعه فناوری اشاره کرد و گفت: این صندوق ها صندوق هایی برای سرمایه گذاری ریسک پذیرند و باید به صورت جدی وارد این عرصه گردند.

رئیس هیأت مدیره صندوق پژوهش و فناوری یزد از ورود این صندوق به عرصه مشارکت با طرح های دانش بنیان خبر داد و گفت: تاکنون صندوق پژوهش و فناوری یزد وارد مشارکت با 3 طرح دانش بنیان شده است و 5 طرح دیگر در حال بررسی است.

وی همچنین سوابق شرکت های فناور و گرید آن ها را در ارزیابی پارک ملاک عمل صندوق پژوهش و فناوری یزد در اعطای تسهیلات بیان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد همچنین با اشاره به مشکلات موجود در اجرای ماده 9 قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان، گفت: داشتن یک رفتار سازمانی منسجم و هماهنگ بین مؤسسات فناور بزرگ ترین پشتوانه برای اجرای دقیق قانون محسوب می شود.

پورسراجیان مجمع نمایندگان مؤسسات فناور را نهادی رسمی در پارک علم و فناوری یزد دانست و گفت: انتقال مسائل مؤسسات به ستاد پارک و تصمیمات ستاد به مؤسسات می تواند به راحتی از طریق این نهاد صورت پذیرد. وی با تقدیر از زحمات نمایندگان پیشین مؤسسات به نمایندگان منتخب در دور جدید تبریک گفت و برای آن ها آرزوی توفیق کرد.

رئیس پارک علم و فناوری یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجهه پارک علم و فناوری یزد در استان و کشور گفت: امروز دیگر نمی توان با شعار و حرف در ذهن مخاطب پارک را تعریف کرد. امروز پارک یزد 15 سال سابقه و رزومه دارد و این رزومه و عملکرد پانزده ساله است که مخاطب را برای قضاوت در مورد آن راهنمایی می کند. وی تأکید کرد تلاش و عملکرد شرکت ها سازنده این رزومه بوده و انتظار می رود شرکت ها با تلاش بیشتر در حفظ و ارتقاء جایگاه پارک یزد کوشا باشند.

گفتنی است در این نشست ابتدا احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک، گزارشی از عملکرد نیمه اول سال 95 پارک علم و فناوری یزد ارائه نمود و سپس حاضرین نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.