مرتضی براری قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور فناوری و بین الملل به همراه محمدرضا وزیری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و منصور ندافیون رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد در جلسه‌ای با حضور عباسعلی رضایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد، سرکار خانم فداکار مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، هیأت رئیسه پارک علم و فناوری یزد و جمعی از مدیران شرکتهای فناور پارک شرکت نمودند و با روند فعالیت پارک و شرکتهای مستقر در آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک، داریوش پورسراجیان، رییس پارک علم و فناوری یزد ابتدا ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: پارک علم و فناوری یزد برای انجام پروژه‌های بزرگ قابلیت شبکه سازی و ایجاد کنسرسیوم تخصصی در حوزه‌های شبکه، نرم‌افزار، زیرساخت و ….. را دارد و امیدواریم بتوانیم در جهت توسعه ICT در استان گامی جدی برداریم.

منصور ندافیون، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد با بیان اینکه بحث خصوصی‌سازی شرکت مخابرات دارای خلاء‌های بسیاری است، گفت: با خصوصی‌سازی شرکت مخابرات، شرکتهای این حوزه هزینه‌های بسیار زیادی متحمل شده اند. ندافیون افزود: هنوز راهکار مناسبی در خصوص حل این معضل ارائه نشده است و امیدواریم وزارت ارتباطات جهت رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

مرتضی براری، قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور فناوری و بین الملل در ادامه جلسه با اشاره به ظرفیتهای خوب استان یزد، گفت: باید هرچه سریعتر اقتصاد ICT در استان احصاء شود. وی افزود: وزارت ارتباطات قابلیت اجرای پروژه‌هایی همچون توسعه دولت الکترونیک، مرکز تماس، مرکز داده استان، پردیس تولید محتوا و شبکه ملی اطلاعات را دارد و شرکتهای فعال در این حوزه می‌توانند با ما همکاری داشته باشند. براری ادامه داد: وزارت ارتباطات می‌تواند با ارائه وام به شرکتها جهت اجرای پروژه‌ها از آنها حمایت کند.

فداکار مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری نیز اظهار داشت: باتوجه به ظرفیتهای خوب استان، ما انتظار داریم که شاهد توسعه عادلانه و امنیت بازار در حوزه ICT باشیم و فرآیندها در این حوزه شفاف‌سازی شود. وی با بیان اینکه استان یزد آمادگی هرگونه همکاری در حوزه ICT را دارد، افزود: امیدواریم تصمیمات خوبی در این حوزه گرفته شود.

محمدرضا وزیری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در ادامه افزود: شرکتهای فعال در این حوزه باید آمادگی خود را اعلام کنند تا بیشتر از ظرفیتهای استان استفاده شود. وزیری ادامه داد: همکاری میان پارک علم و فناوری یزد، شرکت مخابرات و استانداری در حوزه ICT باید ارتقا یابد.

گفتنی است در این جلسه مدیران شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری یزد به بیان نظرات خود در این حوزه پرداختند.

  • ۹ آذر, ۱۳۹۳