در مرکز نوآوری پارک در دانشگاه یزد برگزار شد:
جلسه دفاع از طرح رگولاتور دما برای شیر آب
جلسه دفاع از طرح رگولاتور دما برای شیر آب، یکشنبه 24 شهریور 98 در مرکز نوآوری پارک در دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، رگولاتور دما برای تنظیم دما و دبی شیرآلات خانگی و جلوگیری از هدر رفت آب طراحی شده است.
به گفته مهدی میرجلیلی، مجری این طرح، یکی از موارد هدر رفت آب، هدررفت هنگام استحمام است که با استفاده از رگولاتور و فلاسک گرمکن مداوم از هدر رفت آب مرده (آب حدفاصل شیر مخلوط داخل حمام و آبگرمکن که بر اثر اتلاف حرارت سرد شده و به هدر می رود)، جلوگیری می شود.
میرجلیلی همچنین موارد کاربرد این دستگاه را استفاده در هتل ها به عنوان محصولی لوکس، استفاده در حمام منازل مسکونی و استفاده از یک رگولاتور دمای مرکزی در استخر ها برای جلوگیری از تنظیم دمای چند باره توسط کاربران دانست.
گفتنی است، مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران، طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.

شایان ذکر است، در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک علم و فناوری یزد مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد

  • ۲۴ شهریور, ۱۳۹۸