قائم مقام دبیر اجرایی جشنواره ملی شتاب خبر داد :

قائم مقام دبیر اجرایی جشنواره ملی شتاب (شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده) از برگزاری این رویداد ملی حوزه فناوری ملی در آذرماه سال جاری و همزمان با هفته پژوهش و فناوری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی، هدف از برگزاری جشنواره شتاب در سطح کشور را ایجاد فضایی برای رقابت سالم و سازنده در بین جوانان خلاق و ایده پرداز و مهمتر از همه فرهنگ سازی و ترویج خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی در میان مخاطبان پرشمار این جشنواره دانست.

وی افزود: توفیقات و تجربیات گذشته باعث شده است که جشنواره شتاب با حمایت مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع برنامه های ثابت و سالانه هفته پژوهش و فناوری قرار گرفته و مساعدت های مطلوبی برای برگزاری سراسری و هرچه با شکوهتر این جشنواره و همچنین حمایت از صاحبان ایده های برتر در سطوح استانی و ملی انجام پذیرد.

شکوهی با اشاره به حساسیت ها و دقت نظر لازم برای داوری دقیق و مشاوره مفید و موثر در مسیر تبدیل ایده های خلاقانه به محصولات فناورانه اشاره داشت: در برگزاری دومین دوره از جشنواره ملی شتاب و برمبنای تجارب قبلی برنامه های متعددی برای ارتقا سطح کیفی رقابت ها و طراحی ساز و کارهای حمایتی مناسب از ایده ها در نظر گرفته شده است.

وی پیرامون نحوه برگزاری این دوره از جشنواره اظهار داشت: صاحبان ایده در بازه زمانی دوماهه (از اول مهر ماه تا پایان آبان ماه) برای ثبت دقیق ایده های خود در پایگاه الکترونیک جشنواره به آدرس:

chosen-hdea.ir فرصت خواهند داشت. ایده های دریافتی پس از عملیات غربالگری، در سطح استانی داوری و ارزیابی خواهد شد. در مرحله بعد ایده های برتر و برگزیده برای رقابت ملی و نهایی به تهران دعوت خواهند شد. مرحله نهایی این رویداد همزمان با هفته پژوهش و فناوری و با حضور وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد و از برندگان در هر بخش تجلیل به عمل خواهد آمد.

شکوهی با اشاره به سوابق برگزاری جشنواره ملی ایده های برتر در پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: با توجه به تجارب موفق قبلی، مسؤولیت راهبری دبیرخانه دائمی جشنواره ملی شتاب نیز به پارک علم و فناوری یزد سپرده شده است.

دبیر اجرایی جشنواره ملی شتاب از همه علاقمندان به حوزه گسترده فناوری های نوین، اساتید و جوانان صاحب ایده و خلاقیت خواست تا با حضور در این رقابت بزرگ، داشته ها و دستاوردهای خود را به محک آزمون و امتحان بسپارند و از حمایت پارک های علم و فناوری در سراسر کشور برای تجاری سازی نتایج تحقیقات خود استفاده کنند.

  • ۲۰ آبان, ۱۳۹۵