جلسه کارگروه تعاملات بین الملل با عنوان «جذب سرمایه خارجی، از رویا تا واقعیت » با حضور حمید علی بیکی، مدیر عامل شرکت سریع ارتباط آرین، محمد قویدل؛ مدیر روابط بین الملل پارک علم و فناوری یزد و جمعی از مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک‌، چهارشنبه 7 شهریور 97 در محل سالن اجتماعات مرکز اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، حمید علی بیکی؛ نماینده ی انجمن جهانی سرمایه گذاران نیک اندیش در ایران و عضو کمیته ی فناوری و نوآوری جهانی گروه جی بیست، با بیان اینکه در دوران رکود و تحریم، شرکت های کوچک راحت تر می توانند خود را با شرایط سازگار کنند، تصریح کرد: در حال حاضر بازار سرمایه گذاری داخلی و خارجی رونق دارد.
وی همچنین با معرفی دسته بندی سرمایه گذاری ها، اظهار داشت: سه مزیت سرمایه گذاری خارجی، گسترش بازار فرامرزی، جذب راحت تر سرمایه های کلان و استفاده از نیروهای بومی کشور منتخب است.
حمید علی بیکی روش های مذاکره و پرزنتِ موفق استارتاپ ها در جذب سرمایه گذاری خارجی را برشمرده و گفت: استفاده از این تکنیک ها تاثیر مستقیمی در جذب سرمایه گذاری خارجی خواهد داشت.
مشاور توسعه بازار و سرمایه گذاری در کشورهای همسایه، با معرفی سازمان ها و سایت های سرمایه گذار بر روی استارتاپ ها، شرایط جذب در هر یک از این سایت ها را تشریح کرد و سپس با دو منتور از این سازمان ها به صورت ویدئو کنفرانس گفتگو کرد.
گفتنی است، سلسله نشست های کارگروه تعاملات بین الملل زیر نظر دفتر روابط بین الملل پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود.