شرکت دانش بنیان ارمغان تجارت کویر یزد در زمینه تجهیزات پزشکی و تولید تجهیزات ورزش در آب فعالیت دارد. با حمید ابوئی، مدیر عامل این شرکت گفتگویی داشتیم که آن را با هم می خوانیم:

لطفا مختصری از فعالیت شرکت دانش بنیان ارمغان تجارت یزد رو بفرمایید؟
شرکت دانش بنیان ارمغان تجارت کویر یزد در سال 1391 به ثبت رسید و از سال 94 در پارک علم و فناوری یزد مستقر شد.

هدف شما از تاسیس شرکت چه بود؟
هدف از تاسیس شرکت تولید محصولات جدید در حوزه آب درمانی و ورزش درآب بوده است که به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه اجرا شده است.

محصولات و خدمات شرکت ارمغان تجارت یزد چیست؟
از خدمات شرکت می‌توان به خدمات پس از فروش محصولات به مشتریان و همچنین خدمات مشاوره ای در خصوص راه اندازی مراکز آب درمانی به مشتریان نام برد تا افراد بتوانند با آگاهی کافی به انجام تمرینات و حرکات اختصاصی خود بپردازند.

دستاوردهای مهم شرکت شما چیست؟
ثبت دو برند به نام های هیدروجیم و هیدرومد، تولید بیش از 10 محصول در حوزه آب درمانی و همچنین تجهیز مراکز مختلف در سراسر ایران به تجهیزات هیدروجیم و هیدرودرم را می توان از دستاوردهای شرکت ارمغان تجارت کویر یزد نام برد.

چه چیزی شرکت شما و خدماتش را متمایز می کند؟
شرکت ارمغان تجارت کویر یزد با تجاری سازی تجهیزات ورزش در آب و آبدرمانی، از قبیل تردمیل آبی، استپ آبی، آگوا پل، دوچرخه آبی و مون واکر موفق به ارائه محصولات با کیفیت، مقرون به صرفه و مناسب برای مشتریان شده است.

مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه با شرکت شما آشنا می شوند؟
مشتریان ما از طریق استخرهای خصوصی و دولتی، فیزیوتراپیست ها و علاوه بر آن از طریق فضای مجازی و سایت شرکت با ما آشنا می شوند.

مشکلات حوزه ی فعالیت شما چیست و شرکت شما تا چه اندازه می‌تواند در این موارد، موانع را برطرف نماید؟
گران شدن مواد اولیه تولید در تمام زمینه ها و عدم تخصیص اعتبار از سوی نهادهای دولتی از مشکلات این شرکت است. همچنین با کمبود آگاهی جامعه از این حوزه، شرکت ما بدون حمایت، کار سختی پیش رو خواهد داشت؛ از طرفی برای آگاه سازی جامعه از تجهیزات هیدروجیم و مزایای این محصولات برای افراد به تبلیغات گسترده جهت اطلاع رسانی به عموم جامعه وجود دارد که خود نیازمند همکاری ارگان های مختلف در این راه می باشد.

همکاری شرکت شما بیشتر با چه صنایعی است؟
شرکت در زمینه ی تولید محصولات با صنایع فلزی و صنایع پلیمری همکاری های لازم را دارد.

آینده و چشم انداز شرکت خود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
با توجه به بالا رفتن میانگین سنی جامعه، نیاز به استفاده از تجهیزات شرکت به سرعت رو به افزایش است و از طرفی با آگاهی بیشتر عموم از این محصولات، تقاضا فزونی خواهد گرفت که خود نوید بخش آینده ای روشن برای فعالیت در این حوزه می باشد.

پارک علم و فناوری یزد، خدمات و فضای آن تا چه اندازه به شما کمک کرده است؟
قطعا حمایت های پارک علم و فناوری به خصوص در سال های ابتدایی شروع به کار شرکت، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف شرکت داشته است، از این حمایت ها می توان به امکانات، اعتبارات و دیگر کمک های تسریع کننده امور اشاره کرد.