مدیرعامل شرکت صنعت و تجارت هوشمند کیسان یزد؛

شرکت صنعت و تجارت هوشمند کی سان یزد یکی از شرکت های نوپا در مرکز رشد IT پارک علم و فناوری است که از آبان سال جاری فعالیت خود را آغاز نموده است. متن زیر حاصل گفتگو با صدرا صالحی، مدیرعامل این شرکت است که با هم می خوانیم:
• لطفا ابتدا مختصری از شرکت و شروع فعالیت آن بگویید.
شرکت صنعت و تجارت هوشمند کی سان یزد فعالیت خود را به طور آزمایشگاهی از سال 92 آغاز نموده و از آبان سال جاری به طور رسمی در مرکز رشد پذیرش شده است. این شرکت با نیاز سنجی در صنعت برق موفق به پایش شبکه های انتقال قدرت برای اولین بار در سطح کشور شده است.
• هدف از تاسیس این شرکت چه بوده است؟
هدف از تاسیس، پایش شبکه های انتقال قدرت به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی با مالتی روتور(ربات پرنده) طراحی شده توسط این شرکت بوده است. برنامه ی اختصاصی شرکت (بهتا) است که این امر موجب کاهش تلفات انسانی، کمتر شدن هزینه ها، صرفه جویی بسیار در وقت، رسیدن به نقاط غیر قابل دسترس توسط انسان، کمتر شدن اشتباهات انسانی و… شده است.
• این مرکز بر اساس چه اولویت هایی به مرکز رشد راه یافت؟
پایش خطوط انتقال قدرت توسط نرم افزار اختصاصی و ربات پرنده از جمله عواملی بود که موجب حضور شرکت کیسان در مرکز رشد شد.
• از عملکرد شرکت در سال گذشته بگویید و اینکه در سال جدید تاکنون با چند درصد پیشرفت روبرو بوده اید؟
در سال گذشته فعالیت های شرکت کی سان به صورت آزمایشگاهی بوده است، در این زمان نیاز های صنعت برق شناسایی شده ومتناسب با آن ربات پرنده و برنامه اختصاصی طراحی شده است. در سال جاری شرکت در مرکز رشد مستقر شده و به طور رسمی فعالیت خود را در این صنعت آغاز نموده است
• مختصری از دستاوردها و افتخاراتتان تاکنون بگویید.
شرکت کی سان توانسته است با موفقیت وارد حوزه های برق شود، از تاسیسات مورد نظر به صورت های مختلف اطلاعات تهیه کرده و با نرم افزار بهتا این اطلاعات را پایش نموده و در اختیار متخصصین در این حوزه که دارای تاییدیه از شرکت های توزیع نیروی برق و شرکت های برق منطقه ای می باشد، قرار دهد. صائب صالحی، یکی از اعضای شرکت به عنوان مبتکر و طراح اصلی ربات موفق شده در سال جاری به عنوان نخبه ی برتر استان، در دانشگاه شریف چند رتبه ی بین المللی کسب کند. لازم به ذکر است این طرح به مرحله ی کشوری جشنواره خوارزمی نیز راه یافته است.
• در حال حاضر مشغول فعالیت روی کدام ایده ها هستید؟
گسترش فعالیت و فناوری در صنعت برق، پایش محیط طبیعی، دیده بانی در محیط زیست و اموری که به ربات پرنده مربوط می شود.
• خدمات ارائه شده توسط پارک علم و فناوری یزد تا چه اندازه در پیشبرد اهدافتان تاثیرگذار بوده است؟
این خدمات تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف و بهبود فعالیت های شرکت داشته است.
• از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر بر سر راه شرکت قرار دارد، بگویید.
نبود بسیاری از قطعات در ایران و کمبود متخصص در این زمینه از مهمترین مشکلات پیش روی شرکت است.

  • ۲۴ اسفند, ۱۳۹۴