محمد ابوالحسنی تهیه کننده انیمیشن “دیرین دیرین”، روز یکشنبه 8 اسفند 95 در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال از تجارب و برنامه های این تیم گفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در نشستی که با هدف توسعه اشتغال زایی دانش بنیان و به ویژه اشتغالزایی در حوزه صنعت IT و هنر صنعت انیمیشن در استان، با حضور سید علی عزالدینی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری، داریوش پورسراجیان؛ رئیس پارک علم و فناوری یزد و اکرم فداکار؛ مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات یزد برگزار شد تهیه کننده انیمیشن ” دیرین دیرین” به تشریح تجارب، برنامه ها و فرصتهای موجود در این حوزه پرداخت.
مدیرعامل شرکت نسل اندیشه سبز در ابتدای این نشست، با بیان اینکه بازار انیمیشن را مجموعه تولید، انتشار، بازاریابی و تبلیغات تشکیل می دهد، گفت: سهم کشور های اسلامی در تولید ویدئو و انیمیشن زیر دو درصد است، این در حالی است که 70 درصد تبلیغات در آمریکا و 50 درصد آن در اروپا با انیمیشن انجام می شود.
وی با اشاره به چرخه تولید محتوا تا تولید انیمیشن افزود: ساخت انیمیشن های آموزشی، با موضوع شناساندن مکان های گردشگری، لباس و غذای محلی، بناهای خاص و… در دستور کار این مجموعه قرار دارد.
ابوالحسنی با تاکید بر تغییر مدل کسب و کارهای جدید خاطر نشان کرد: شرکت نسل اندیشه سبز در محورهای
• ساخت دیرین دیرین های استانی
• بازی های رایانه ای
• انیمیشن جدید “گیگول”
• رسانه های محلی
• تبلیغات
پذیرای همکاری با شرکت های مختلف در سطح کشور است.
در ادامه این نشست، مدیر مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال وابسته به پارک علم و فناوری یزد، هدف از تاسیس این مرکز را تولید زیر ساخت های تولید محتوا و انیمیشن دانست و افزود: این مرکز با هموار کردن زیرساخت های اجرایی، می تواند در زمینه های معرفی بازی های رایانه ای، حوزه آموزش، فراهم سازی زیرساخت های سخت افزاری و در نهایت برند سازی نقش آفرینی کند.
احسان فرشادی در بخش دیگر سخنان خود از حضور تیم های فعال در انیمیشن دوبعدی و سه بعدی در مرکز توسعه فناوری هنرهای دیجیتال خبر داد و افزود: در راستای هم افزایی و شبکه سازی میان شرکت های فعال در این حوزه، کافه انیمیشن یزد توسط این مرکز راه اندازی شده است.
گفتنی است، در پایان حاضرین از مرکز هنرهای دیجیتال و مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطاات پارک یزد بازدید نمودند.