مدیرعامل شرکت سپهر امید میبد:

شرکت سپهر امید میبد، در سال 94 فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید اسباب بازی و ابزار های آموزشی خلاق آغاز نموده است. متن زیر حاصل گفتگو با الهام صادقی مدیرعامل این شرکت است که باهم میخوانیم.

لطفا ابتدا مختصری از شرکت و شروع فعالیت آن بگویید.

شرکت سپهر امید از سال 1394 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و توانست وارد مرکز رشد میبد، یکی از مراکز رشد اقماری پارک علم و فناوری یزد شود. زمینه و تمرکز اصلی شرکت بر حوزه طراحی و تولید اسباب بازی و ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی می باشد.

هدف از تاسیس این شرکت چه بوده است؟

شرکت سپهر امید با هدف تامین نیاز کودکان ایرانی به ابزارها و اسباب بازی های مناسب و متناسب با فرهنگ، استعداد و علایق آنان و رشد و شکوفایی تفکر خلاق در کودکان شکل گرفت.

از عملکرد شرکت در سال گذشته بگویید و اینکه در سال جدید تاکنون با چند درصد پیشرفت روبرو بوده اید؟

در سال گذشته شرکت سعی نمود ابعاد مختلف صنعت اسباب بازی را در ایران بررسی و اطلاعات مفیدی را در این زمینه جمع آوری نماید. همچنین با حضور در کارگاه ها و کلاس های آموزشی در زمینه کاری شرکت، تخصص خود را بالا برده و ارتباطات خوبی را با طراحان اسباب بازی، تولیدکنندگان و شرکت های فعال این حوزه برقرار نمود حاصل این تلاش ها دستیابی به دید جامع و ارزیابی کامل در خصوص صنعت و بازار اسباب بازی بوده است.

مختصری از دستاوردها و افتخاراتتان تاکنون بگویید.

شرکت سپهر امید میبد توانسته است تا کنون تعدادی از طرح های خود را به ثبت برساند. همچنین محصولات تولید شده نیز مورد استقبال و توجه گروه های هدف قرار گرفته است.

در حال حاضر مشغول فعالیت روی کدام ایده ها هستید؟

فعالیت فعلی این شرکت، طراحی پازل و مجموعه های آموزشی و کمک آموزشی است.

خدمات ارائه شده توسط پارک علم و فناوری یزد تا چه اندازه در پیشبرد اهدافتان تاثیرگذار بوده است؟

مسئولین محترم پارک امکانات ذی قیمتی را جهت استفاده شرکت های نوپا فراهم نموده اند که کارایی و تاثیر بسزایی در تثبیت و رشد این شرکت ها دارد.

از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر بر سر راه شرکت قرار دارد، بگویید.

از جمله مهم ترین مشکلات شرکت کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش و بالا بودن هزینه بیمه پرسنل است.

در پایان اگر درخواستی از مسئولین پارک و استان دارید بفرمایید.

خواهشمندم امکان استفاده از مشاوره های ارزشمند متخصصان مربوطه و کلاس های آموزشی را در محل مراکز رشد شهرستان ها نیز فراهم آورید. چراکه به علت بعد مسافت استفاده از این جلسات نیازمند صرف وقت نسبتا زیاد و تحمل مشکلات متعددی است.

  • ۱ آبان, ۱۳۹۵